Paylaş

Geçtiğimiz ay Iphone 8 ve Iphone X modeliyle piyasaya yeni modellerle giriş yapan Apple firmasından yeni bir haber geldi. Cihazların ülkemize ortalama 6 bin TL gibi bir fiyattan sunulması bekleniyor. Bu yüzden Apple’ın önümüzdeki sene ara bir model çıkaracağı konuşuluyor. Çıkacak olan yeni cihazda, OLED ekran yerine LCD ekran kullanılması bekleniyor.

Ekran tercihleri, maliyeti artıran en büyük nedenlerden biridir. Yapılan bu revize işlemiyle beraber bu ara modelin oldukça uygun fiyatlı olması bekleniyor. Kasa rengi olarak da klasik Apple modellerine göre daha fazla renk seçeneğinin getirilmesi bekleniyor. Apple’ın geçtiğimiz senelerde yapmış olduğu, Iphone SE ve 5C modelleri de buna bir örnektir. O dönemden bu yana bu klasmanda bir model çıkarmayan Apple için, 2018 oldukça uygun bir yıl olacaktır.

Bilindiği üzere Iphone 8 ve X modelleri için OLED ekran konusunda, Samsung ile anlaşması bulunmaktadır. Fakat bir süre gecikme yaşandığı konusu kulislerde konuşuluyordu. Bu kez LCD ekran tercih eden Apple firmasının çok daha kısa sürede bu telefonu piyasa sürmesi gerektiği düşünülüyor.  Bu hamlesi ile hem Samsung ortaklığı yapmadan doğrudan kendine bir para aktarımı yapması bekleniyor, hem de son modellerden yararlanamayan kullanıcıların yeni bir Iphone sahibi olmasını amaçlamaktadırlar. Firmanın ekonomisi bağlamında da önemli bir hamle olduğunu kabul edebiliriz. Aynı zamanda daha düşük bir pazara sahip olan LG ile anlaşması da öngörülenler arasındadır. Bu ara modelin fiyat skalası şu an için belli değildir. Iphone 7’den de daha az olması bekleniyor. 2018’in ilk yarısında bahsedilen bu planların duyurulması, kesinliğe kavuşması bekleniyor. Satış beklentisi olan da 5C ve SE serisinden daha fazla bir beklenti olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress