Paylaş

Makalenin tamamını okuyun.

3- Müşteri yolculuğunun haritasını çıkarma: Bağlılığa giden yol

İdeal bir dünyada kullanıcıların sadık müşterilere dönüşmesi hızlı bir süreç olurdu: Ürününüzü görür. Ürününüzü satın alır. Ürününüzü kullanır. Ve bunları tekrarlar.

Gerçekte ise bu yolculuk genellikle yol boyunca durakların, keşif ve karşılaştırma fırsatlarının olduğu bir gezi gibidir. Bu anların her birinde kullanıcıları markanızı tercih etmeye ve bir rakibinize geçmek yerine markanızı kullanmaya devam etmeye ikna etmeniz gerekir. Bu anları kontrol altına almak göz korkutucu olabilir, ancak müşterinizin yolculuğunun haritasını çıkarmak distance yardımcı olabilir.

Makalenin tamamını okuyun.

4- Veriye dayalı pazarlama doğru zamanda harekete geçmenize nasıl yardımcı olur?

Kitlenizi tanıyın. Bu, pazarlamanın ilk kuralıdır ve bu kural ilk günkü önemini hâlâ koruyor. Ancak, içinde bulunduğumuz yardım çağında, diğer bir deyişle, güçlenmiş tüketiciler tam olarak kendi ihtiyaçları için tasarlanmış deneyimler beklerken, başarılı olmak için zamanlamanızın da doğru olması gerekir.

Bain Company tarafından Google’la ortak yürütülen yeni bir araştırma, kullanıcıların karşısına tam doğru anda doğru mesajla çıkan markaların büyüme ve gelir yollarını bulanlar olduğunu gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress