Paylaş

İlişkili Haberler

  • eskişehir saldırı.jpg
  • volkan bayar.jpg

Geçtiğimiz yıl yaşanan katliamda, araştırma görevlisi Volkan Bayar, kendi ifadesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne gittiğini, sekreterlikten zarfta araştırma görevlisi Yasir Armağan’ın ‘sözlü hakaret’ suçlamasıyla kendisinden şikâyetçi olduğunu, hakkında soruşturma başlatıldığını gördü. Arabasına dönerek tabancasını ve şarjörleri aldı. Silahını doldurduktan sonra Yasir Armağan’ın odasına giderek 6-7 el ateş edip onu öldürdü. Sonra dekan Cemil Yücel’in birinci kattaki odasına indi. Odadaki fakülte sekreteri Fatih Özmutlu’ya “Cemil nerede?” diye sordu. Orada olmadığı cevabını alınca Özmutlu’ya da iki el ateş ederek öldürdü. Daha sonra aynı kattaki öğretim görevlisi Mikail Yalçın’ın odasına yöneldi. Yalçın kapısını arkadan kapatmaya çalıştı ama kapı arkasından ateş eden Bayar onu da vurdu. Daha sonra içeri girerek 2-3 el daha ateş etti. Sonra da zemin kata indi. Orada da öğretim üyesi Yrd. Doç. Serdar Çağlak’ı katletti. Ardından da enstitüye birlikte geldiği eşini arayarak “Senin yüzünden oldu” diyerek tepki gösterdi ve enstitüye gelen polislere teslim oldu.

“SENİN YÜZÜNDEN OLDU”

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Üç savcı tarafından yürütülen soruşturmada, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün KOM, TEM ve İstihbarat uzmanlarından oluşan özel bir ekip Bayar’ın örgüt bağlantılarını araştırdı. Yaklaşık bir yıl süren araştırma neticesinde Bayar’ın herhangi bir örgüt (FETÖ) bağlantısı tespit edilemedi. Ancak ilginç bir bilgiye ulaşıldı. Bayar, yaptığı telefon konuşmalarını sürekli kaydediyordu. Bu kayıtlar arasında, olaydan sonra Bayar’ın eşi Saadet Aylin Bayar’ı telefonla arayarak “Senin yüzünden oldu” dediği görüşmeye ulaşıldı. Ayrıca soruşturma kapsamında bazı şahitlerin ifadeleri üzerine, Saadet Aylin Bayar’ın kocasını azmettiren konumda olduğu kanaatine ulaşıldı.

Bayar'ın boşandığı eşi Saadet Aylin Bayar
Bayar’ın boşandığı eşi Saadet Aylin Bayar

BOŞANDILAR 

Bayar ve eşinin olay sırasında boşanma aşamasında olduğu, olaydan sonra da boşandıkları öğrenildi.

Bayar için tasarlayarak kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla dört kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Bayar hakkında da ‘tasarlayarak adam öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla dört kez ağırlaştırılmış müebbet” istendi. iddianame mahkemeye gönderildi. Mahkeme iddianameyi kabul ederse sanıkların yargılanması başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,250 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress