Paylaş

Küresel moda dünyasında söz sahibi bir yaşam tarzı markası olarak tanınan Mavi, dünyanın 35 ülkesinde beş binin üzerinde satış noktası ve 425 mağazasıyla tüketicilere ulaşıyor. Müşteri odaklı bir strateji benimseyen Mavi, modaya ve trendlere uygun geniş koleksiyonundaki ürünleri hem mevcut Mavi müşterileriyle hem de bu ürünlere ihtiyaç duyan yeni tüketicilerle buluşturmak istedi.

Akıllı Alışveriş kampanyasına geçmeden önceki dönemde Feed optimizasyonuna yoğunlaşan Mavi ve Kubix Digital ekibi Alışveriş kampanyalarının daha da iyi çalışması için çeşitli çalışmalar yürüttü. Feed tarafında ürün başlık ve açıklamalarını düzenledi, kampanyalar en alt ürün gruplarına bölündü. Bu şekilde Alışveriş kampanyalarının performansı daha iyi hale geldi. Ancak bu kampanyalardan maksimum satış ve geliri elde edebilmek için bir de Google’ın önerdiği “Akıllı Alışveriş” kampanyasını deneme kararı alındı.  

Ajansı Kubix Digital ile birlikte başlattığı kampanyada dönüşüm sayısını maksimuma çıkarma teklif stratejisini benimsedi. Akıllı Alışveriş kampanyasını başlatan Mavi, tüm mevcut ürün feed’ini ve öğelerini Google’ın makine öğrenimi ile birleştirdi. Optimize edilen ürün feed’i ile ürün araması yapan kullanıcılar, doğrudan Mavi ürünlerinin gösterilebileceği bir alana ulaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3,709 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress