Paylaş

İzmir‘in Aliağa ilçesinde SOCAR’a ait Petkim Limanı’nda demirli İtalyan bandıralı bir LPG tankerinde gemide patlamanın ardından yangın çıktı.

Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, “SOCAR’a ait, Petkim Limanı’nda demirli gemide patlama nedeniyle yangın meydana geldi. Yaralanan 15 İtalyan ve 1 Romanya vatandaşı hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan 16 yaralıdan biri hayatını kaybetti” açıklamasında bulundu.

PETKİM’den yapılan yazılı açıklamada ise “Petkim İskele 5’te 23.20 civarında İtalya bandıralı, Synzania adlı gemiye sıvı hidrokarbon dolumu için yapılan bağlantı sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir. Ekiplerimizin anında müdahalesi sonucu yangın söndürülmüş olup gemideki soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Yangında hayatını kaybeden kişinin, gemide çalışan İtalyan vatandaşı Roberto Montegurdia olduğu öğrenildi. 12 kişinin ise Aliağa Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

Öte yandan yangının gerçekleştiği İtalyan bandıralı Synzania isimli geminin, 3 bin 827 grostonluk olduğu, bugün propilen yüklenmesi için Fransa’nın Lavera Limanı’ndan Aliağa’ya geldiği belirtildi.

Oolaya ilişkin, Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

26,844 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress