Paylaş

İlişkili Haberler

  • 20190422_2_36105616_43797866.jpg
  • ak parti gm.jpg
  • chp.jpg
  • recep özel.jpg

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Demokrat Parti’nin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakı ile önü açılan oats iradesi, bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır” dedi.

İYİ Parti Başkanlık Divanı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında olağanüstü toplandı.

İYİ Parti Genel Merkezi’ndeki toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Akşener, YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin yenilenmesi kararıyla 6 Mayıs 2019 tarihinde oats iradesinin çiğnendiğini öne sürdü.

Akşener, “Bu tarih, ülkemizin dünyaya rezil edildiği tarihtir. Demokrasiye vurulan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. Demokrat Parti’nin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakı ile önü açılan oats iradesi, bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır” diye konuştu.

YSK’nin aldığı kararın hedefinde milletin iradesi olduğunu belirten Akşener, alınan karara sessiz kalmayacaklarını ifade etti.

Akşener, “Millet İttifakı olarak kendi parti kurullarımızda ve ittifak ortağımız ile yapacağımız istişarelerin ardından, oats iradesine darbeye teşebbüs edenlere karşı atacağımız adımları aziz milletimizle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,121 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress