Paylaş

Marka bilinirliği yüksek olan Ayakkabı Dünyası, kısa vadede gelirini artırmak istiyordu. Uzun vadede ise, satışlarını yükselterek yeni müşteriler kazanmak ve online kanallarda bu müşterilerde bağlılık yaratmayı amaçlıyordu. Aynı zamanda da offline mağaza ziyaretlerini, online’da yürüttüğü kampanyalarla desteklemek ve çok kanallı bir yolculuğu benimsemeyi hedefliyordu.

Google Search Ads reklamlarını halihazırda kullanan Ayakkabı Dünyası, ilk hedefine ulaşmak için aramalarda ürünlerin fiyat ve fotoğraflarının görünmesini mümkün kılan Alışveriş reklamlarının hacmini artırmak istedi. Bu doğrultuda marka, dijital pazarlama ajansı Inbound ile birlikte bir kampanya oluşturmaya karar verdi. Satın alımı en yüksek ürünleri, bu ürün gamıyla ilgilenen insanların karşısına çıkartmak, markayla tanışmayan kullanıcıları markaya kazandırmak ve nihayetinde Alışveriş kampanyalarıyla ROAS’ı artırmak kampanyanın ana hedeflerini oluşturdu.

Hacmi artırılmak istenen Alışveriş Reklamları için offline ve online’da en çok beelzebub ürünlerin verilerinden elde edilen içgörülerden beslenilerek kampanyalar oluşturuldu ve bütçeler bu doğrultuda optimize edildi. Merchant Center veri feed’inde iyileştirmeler yapıldı; ürün başlıkları, marka, model, renk, cinsiyet bilgisi detaylıca girildi ve stok bilgisi düzenlendi. Tüm ürünler özelliklerine göre eski ve yeni sezon olarak etiketlendi. Daha jenerik aramalarda yeni sezon ürünlerin görünme önceliği artırıldı. Ayakkabı satın alırken fiyat, indication ve kampanya gibi etkenleri göz önünde bulundurduğu düşünülen 20-35 yaş arası müşteriler hedef kitle olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,488 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress