Paylaş

Çok kanallı yolculuğu unutmayın
Fiziksel mağazalarınıza yapılan ziyaretler işletmeniz için önemliyse, reklamınızla etkileşimlerin mağaza ziyaretlerini nasıl etkilediğini görmenize yardımcı olması için Mağaza Ziyareti dönüşümlerini ve Yer uzantılarını kullanabilirsiniz. Arama, Google Görüntülü Reklam Ağı ve YouTube üzerinden fiziksel mağazaya yönlenen ziyaretleri ölçebilir, reklamlarla offline satışlar arasındaki bağlantıyı ve yatırımlarınızın çok kanallı geri dönüşlerini gözlemleyebilirsiniz.

Çok kanallı yolculuğun bir diğer önemli kolu da mobil uygulamalar. Mobil uygulamalar, sadece mağaza içi özel indirimlerini öne çıkarmak ya da offline deneyimi geliştirmekle kalmayıp, markanın sadık müşterileriyle bağlantıda kalmasını da sağlıyor. Mobil uygulamasıyla iyi bir daimi müşteri potansiyeline ve dönüşüm oranına sahip olan Hepsiburada, geçtiğimiz Black Friday’de uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak istedi. Universal App kampanyası yürüten marka, uygulama kullanıcı tabanını 45 misli artırdı.

Alışveriş rehberi YouTube
Black Friday döneminde, sezonsallığın da etkisiyle alışveriş videolarına olan ilgi artıyor. Özellikle kışlık giyim videoları, indirim videoları, elektronik ürünlerde Siber Pazartesi indirimleri ve YouTuber’ların Black Friday kış sezon alışverişlerini, aldıkları ürünleri ve indirimleri tanıttıkları ve çoğunlukla Black Friday konsepti ile anlattıkları videolar bu dönemde ilgi görüyor.

Yılbaşı yaklaşırken ise, yılbaşı akşamı ve yeni yıl için alışveriş, hediye, çekiliş ve indirim temalarını içeren içerikler yılbaşı döneminde büyük ilgi görüyor. Yeni yılın ilk günlerine hazırlanmak için makyaj, kıyafet, yemek tarifleri, sofra ve süsleme, dekorasyon konularında YouTube’a danışılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,201 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress