Paylaş

Apple Kulaklık Girişi Sorununu Aparat Yardımıyla Çözdü

Apple tarafından üretilen İPhone 7 ve İPhone 7 Plus ürünlerinin kulaklık girişi eski modellere göre değişiklik göstermişti. Şirket, yapılan yenilikle beraber şarj yuvasını aynı zamanda kulaklık girişine entegre etmişti. Değişiklik nedeniyle hem kulaklık hem de şarj kullanamayan müşteriler, yaptıkları itirazlardan önemli bir yanıt aldılar. Apple, mağduriyet yaşayan müşterileri için yeni bir ürünü satışa sundu.

Bilindiği üzere Apple, son olarak satışa sunduğu İPhone 7 ve İPhone 7 Plus modellerinde kulaklık girişini değiştirdi. Yapılan bu yenilik birçok müşteri tarafından memnuniyetle karşılaşırken bir kesimin de tepkisine neden oldu. Özellikle bu değişimle birlikte İPhone 7 ve İPhone 7 Plus kullanıcıları kulaklık takılıyken telefonlarını şarj edemiyor. Bu nedenle şarjı az olan kullanıcılar ya kulaklığı çıkarıp telefonu şarj edecek ya da telefon kapanana kadar kulaklıkla müzik dinleyecekti. Bazı Apple muhafazakarları bu durumu problem etmeyip ürün orijinalliğine dikkat çekerken, bir kesim ise yaşanan bu sorunu daha büyük bir problem haline getirdi. Karşılaşılan bu tepkilerden sonra Apple yönetimi, aldığı bir kararla Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar ürününü satışa sundu.

Ürün, telefonun şarj noktasına takılan bir aparattan oluşuyor. Aparatta bulunan iki yuva hem kulaklıkla müzik dinlemeyi, hem de telefonu şarj etmeyi mümkün kılıyor. Her ne kadar kullanıcılar tarafından ek bir aparata ihtiyaç duyulacak olsa bile Apple’ın böyle bir ürünü satışa sunması sektörde memnuniyetle karşılandı.

Belkin şirketi tarafından Apple için tasarlanan bu ürünün fiyatı da oldukça merak konusu. Amerika ve bazı ülkelerde bulunan Apple mağazalarında satışa çıkarılan aparat, henüz Türkiye’ye ulaşmış değil. Çok kullanışlı bir ürün olmamasına rağmen İPhone 7 ve İphone 7 Plus sahiplerinin problemlerini çözüme kavuşturan bu aparatın değeri yaklaşık olarak 35 dolar. Ürüne sahip olan müşteriler bu aparat sayesinde kulaklıkla işlerini yaparak telefonlarını şarjda tutabilecekler. Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar ülkemize yakın zaman içerisinde giriş yapacak. Alınan haberlere göre ürünün 140 Türk Lirası dolaylarında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,267 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress