Paylaş

Avrupa’daki Türk vatandaşların tahliyesine başlandı.

Yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarını taşıyan ilk uçak Almanya’nın Münih kentinden İstanbul’a geldi. Uçak saat 14.15 sıralarında İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

İKİNCİ UÇAK DA İNDİ

Havalimanına inen ikinci uçak ise, Almanya’nın Nürnberg şehrinden saat 15.20’de geldi.  Uçaklardan inenler otobüslere alındı.

14 GÜN KARANTİNA

Vatandaşları 14 günlük karantina süreci için belirlenen İstanbul ve Kocaeli’deki yurtlara götürülecek çok sayıda otobüs de havalimanına geldi. Otobüs şoförlerin özel kıyafet giydiği görüldü. Motosikletli polislerin de maske taktığı görüldü.

3 BİN 614 KİŞİ GETİRİLECEK

Yurda dönüş için başvuran 3 bin 614 Türk vatandaşının bu gece yarısına kadar tahliye edilmesi bekleniyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tahliye için THY’nin 34 sefer planladığını söyledi.

Corona virüs önlemleri kapsamında 9 Avrupa ülkesine uçuş kısıtlaması getirilmişti. Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, Norveç ve Danimarka olarak belirlenen ülkelerdeki Türk vatandaşlarının 17 Mart Salı günü saat 23.59’a kadar Türkiye’ye dönüş yapabilecekleri belirtilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

28,626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress