Paylaş

Babasının kendisine ve ailesine şiddet uyguladığını söyleyen 21 yaşındaki Elif Çelik, sesini sosyal medyadan duyurdu. 

Babasının, annesinden boşandıktan sonra kendisini, annesini ve abisini tehdit ettiğini belirten Çelik, “3 kişilik bir aileyiz. Annem, ağabeyim ve ben yaşamaktayız. Biyolojik babam zaten sürekli cezaevlerindeydi. 11 yaşına kadar beraber büyüdük, sonra hiçbir araya gelemedik” dedi.

”SÜREKLİ ŞİDDETE MARUZ KALIYORDUK”

4,5 yıl sonra cezaevinden çıktıktan sonra 1 yıl beraber yaşadıklarını belirten Çelik, ”Sonrasında yeniden cezaevine girdi. O zaman annem kendisinden boşanmak istedi. Cezaevinde olmadığı dönemlerde evde şiddet eksik olmuyordu. Öncesinde de sürekli şiddete maruz kalıyorduk. Kendisi boşanmak istemedi ama tam kusurlu olduğu için ikinci celsede boşandılar” diyerek konuşmasına devam etti.

Babasının boşanma davasından sonra tehdit etmeye başladığını belirten Çelik, ”Cezaevinden bizi öldüreceğine yönelik tehdit mesajları yollamaya başladı” dedi.

”SÜREKLİ ÖLÜM TEHDİTLERİNDE BULUNDU”

Çelik, babasının tehdit mesajlarına ilişkin şunları da ekledi:

”Anneme “Ya benimsin, ya kara toprağın sen benimsim, boşanmak bir anlam ifade etmiyor’ diye yazıyordu. Bizim okul ve işyerlerimize de mektuplar yolluyordu. Daha sonra 2018 yılında çıktı ve yeni bir hikaye daha başladı. Bana mesaj attı, aradı. ‘Tahliye oldum, üçünüz mezarınızı kazın, sizi öldürmeye geliyorum’ dedi. Biz hemen uzaklaştırma kararı aldık. Daha sonra beni arayarak iyi yanaştı ama aslında bu da bir tuzaktı. Beni tehdit etti, bıçak gösterdi evimize girmeye çalıştı. Kapıyı kitledi, anahtarımı elimden aldı ve beni boğmaya çalıştı. 3 saat boyunca şiddet uyguladı. Asıl derdi annemdi ve işten geldiğinde her şeyden bir haber olan annemi öldürmek istiyordu.” dedi

“KAPIYI AÇMAYI BAŞARSA ÖLECEKTİK”

Çelik, “En sonunda mahkeme karar verdi ve kendisine elektronik kelepçe takıldı. 11 aydır biraz daha rahattık elektronik kelepçeden dolayı, ama bu şahıs sürekli kelepçeyi ihlal etti. Her defasında tutanak tutuldu ve ilgili mahkemeye gönderildi. Farklı hiçbir şey yapılmadı. En sonunda 13 Ağustos gecesi kelepçenin bağlantısını kopararak eve geldi. Ağabeyimin geldiğini zannediyor, tam kapıyı açacakken onun olduğunu görüyor ve sesini çıkarmıyor. Elinde silahla kapıyı kırmaya çalışıyor, eğer açabilirse öldürecek. Sonra mahallede bir el sıkarak gidiyor. Ben de dayımın evindeydim, haberdar olunca polisi aradım, ekipleri yönlendirdim. Daha sonra gözaltına alındı ama serbest bırakıldı. Bana tekrar ‘Hangi hakim, hangi savcı sizi koruyacak. Ben yine serbestim’ diye mesaj attı. Ben yine savcılığa suç duyurusunda bulundum ve 23 Ağustosa tekrar kapıya dayandı. Elinde bir cam şişe vardı, kapıyı kırmaya çalıştı ve yine açamadı kapıyı. Açsa, öleceğiz. Bu kadar basit aslında. Daha sonra dayım aşağı indi, dayınları öldüreceğim dedi bu kez ve elindeki şişeyi kırarak bir dayımın kulağını diğerinin de yüzünü yaraladı” diye konuştu.

“BİZ EV HAPSİNDE, O DIŞARIDAYDI”

Çelik, “O gün bugündür bulanamıyordu ve ben uzun süredir ev hapsindeydim. Kapının arkasına komidin koyuyordum mesela uyurken. Sürekli travma ve kabuslar görüyorum. Sürekli biber gazı taşıyarak kendimi koruyordum. Ben de artık en son bunu, kamuoyunun gücüne inanarak sosyal medyada duyurma kararı aldım. Çok güzel geri dönüşler aldım. Herkes çok destek oldu ve dün itibarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi kendisi ama üzüldüğüm nokta, şu anda tutuklanmasının sebebi bizi öldürmeye teşebbüsünden değil, 8-9 ayrı davamız yüzünden değil, dayımları yaraladığı için tutuklu yargılanacak. Ceza almasını istiyoruz, bu yüzden avukatlarımız ile takibini yapacağız. Bu insanın içeriden çıkmasını istemiyoruz çünkü 1 ay, 3 ay, 5 sene sonra da çıksa bizim can güvenliğimiz yine olmayacak. Hukuki süreç 2018’den beri devam ediyor ama netice alamadım ve sesimi sosyal medyanın gücüne inanarak duyurmak istedim. Hepimizde hala atlatamadığımız büyük şoklar, travmalar var. Dün tutuklandı ama “Ne zaman çıkacak? Çıktığında haberimiz olacak mı?’ soruları hep aklımızda. Sürekli bu korkuları yaşıyoruz. Ev hapsindeydik. Tutuklanması gereken insan dışarıdayken, biz içeride kaldık” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

48,968 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress