Paylaş

İşler nasıl değişti?

YouTube gibi platformlar sayesinde Ed Sullivan videolarını izlemek, yayınlandığı ilk tarih olan 1948’e kıyasla artık daha kolay. Öyleyse birçok insanın düşündüğünün aksine, “baby boomer” kuşağının TV izlemeyi bırakıp bu platformları benimsemesi şaşırtıcı değil.

“Baby boomer” kuşağının gözünü neden ve nasıl YouTube’a çevirdiğini daha iyi anlamak için, bu kuşağın mensuplarıyla anket yaparak bilgi topladık.

“Baby boomer” kuşağı mensupları, zaman kazanmak için YouTube’a geliyor

Tahmini olarak her gün yaklaşık 10.000 “baby boomer” kuşağı mensubu emekli oluyor. Ancak işlerini bırakmaları, aniden harcayacak çok fazla zamanları olduğu anlamına gelmiyor. Aslına bakarsanız görüştüğümüz “baby boomer” kuşağı mensupları, YouTube’u kullanmalarının başlıca nedenlerinden birinin zaman kazandırması olduğunu söylüyor. 63 yaşındaki Vera, “YouTube sayesinde, çoğu özel TV kanalını izlerken olduğu gibi saatlerce ekran başında durmak zorunda değilim. 10 dakikam varsa ona göre izleyecek bir şeyler bulabiliyorum,” diyor.

“Baby boomer” kuşağı mensuplarının, talimat okumaktansa eğitici YouTube videosu izleme ihtimali 1,3 kat daha fazla. Bunun nedeni, yine zaman kazanma isteği olabilir.1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,206 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress