Paylaş


KKTC, Türkiye'den gelenlere 7 günlük karantina uygulayacak

KKTC, Türkiye’den gelenlere 7 günlük karantina uygulayacak


'Altın günü' sonrası karantina

‘Altın günü’ sonrası karantina


Corona hastası karantinadan kaçtı, otogarda yakalandı

Corona hastası karantinadan kaçtı, otogarda yakalandı

Zonguldak’ta aurora virüs testi pozitif çıkan bir kişinin karantinadan kaçarak şans oyunları bayisine gittiği tespit edildi.

Kilimli ilçesinde yaşayan ve bir kamu kurumunda çalıştığı belirtilen Y.T., yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan Covid-19 exam sonucu pozitif çıkan Y.T., evde karantinaya alındı. Kilimli Kaymakamlığı tarafından oluşturulan denetleme ekibi, önceki gün Y.T.’yi evde bulamadı.

Yakınlarının “Ekmek almaya gitti” dediği Y.T.’nin önce markete, ardından da şans oyunları bayisine gittiği belirlendi.

Hakkında adli işlem başlatılan Y.T.’ye ayrıca 3 bin 180 lira para cezası uygulandı.

Yaşanan bu olay için “Çok üzücü ve sorumsuzca diyen Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, şu ifadeleri kullandı: “Biz pandemi sürecinin başından bu yana çok güzel bir sistem kurduk. Pozitif vaka ve onların temaslılarını evde sürekli denetleyen 6-7 ayrı ekip kurduk. Dün de kurduğumuz ekipten birisi bu vatandaşı denetlemek için eve gidiyor. Evde olmadığı fark edilince ekipler nereye gitti diye soruyor, aile ekmek almaya gittiğini söylüyor. Ekiplerimiz bu durumu Whatsapp grubundan paylaşıyorlar. Ekiplerimiz harekete geçerek kısa sürede yerini tespit ediyorlar. Görüntülerde de ilk önce markete, ardından da iddia bayiine giderek oyun oynuyor. Hemen kendisi hakkında gerekli işlemi yaptık. Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesine göre adliyeye sevk ediyoruz. 2 aydan 1 yıla kadar cezası var. Aynı zamanda da üst sınır olan 3 bin 180 TL ceza uyguladık. Bu ceza ayrı bir olay. Vatandaşımız bunu ayrı kişilere bulaştırıyorsa bunun vebali var. Bu üzücü bir durum.”

KARANTİNADAN KAÇIP VİRÜS SAÇIYORLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

48,991 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress