Paylaş


Corona virüs son durum: Dünya genelinde aurora virüs vaka sayısı 1 milyon 100 bini aştı

Corona virüs son durum: Dünya genelinde aurora virüs vaka sayısı 1 milyon 100 bini aştı


İyileşmiş hasta kanıyla tedavi ne zaman başlayacak? (Kızılay Başkanı açıkladı)

İyileşmiş hasta kanıyla tedavi ne zaman başlayacak? (Kızılay Başkanı açıkladı)


Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Kısa çalışma ödeneğine 19 bin firma başvurdu

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Kısa çalışma ödeneğine 19 bin firma başvurdu


Huzurevlerinde 'Takip İzleme Birimleri' kuruldu (Bakan Selçuk açıkladı)

Huzurevlerinde ‘Takip İzleme Birimleri’ kuruldu (Bakan Selçuk açıkladı)

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SUT’ta yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını duyurdu.

Bakan Selçuk, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile Yeni aurora virüs tedbirleri kapsamında birçok iyileştirme yapıldığını açıkladı.

“CORONA VİRÜS TANISI KONULAN HER HASTA İÇİN HASTANEYE GÜNLÜK 660 LİRA ÖDEYECEĞİZ”

Yeni düzenlemeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, “Bu süreçte yatarak tedavi gören her bir hastamıza sağlık hizmeti sunan profesyoneller için koruyucu ve bulaşı önlemeye yönelik yüksek maliyet oluşturan bakım hizmetlerini geri ödeme kapsamına aldık.

Yeni virüs tanısı konulan her hastamız için hizmet veren hastanelerimize de günlük 660 lira ödeyeceğiz. Böylece virüs tanısı konulmuş hastalarımızın tedavisi için hastanelerimize özel bir destek vermiş olacağız” dedi.

“CORONA VİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLACI GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK”

Bakan Selçuk, “Yoğun bakım hizmetlerini geri ödeme listesine alarak karşıladığımız yoğun bakım tedavi ücretlerini de iki katına çıkarmış olduk. Yine yoğun bakım şartlarında, virüs tedavisinde kullanılan ilacı da geri ödeme listemize aldık” ifadelerini kullandı.

“İMMÜN PLAZMA TEDAVİSİNİN BEDELİNİ KARŞILAYACAĞIZ”

Sağlık hizmeti sunucuları tarafından sunulan sağlık hizmetleriyle birlikte faturalandırılacak bakım hizmetlerini de ödeme kapsamına aldıklarını bildiren Bakan Selçuk, “Dünya Sağlık Örgütü, salgına karşı yayımladığı bildiride, immün plazma tedavisinin en çok tavsiye edilen potansiyel tedavilerden biri olduğuna dikkat çekti.

İmmün plazma veya serumun toplanması için uygun koşulların oluşturularak, bu alanda ilerlemelerin gerekliliğine vurgu yapıldı. Biz de bu doğrultuda ülkemizde, iyileşen vatandaşlarımızın serumlarından antikor temin edilerek virüs tanılı hastalarımızda kullanılması işlemine ait bedelleri karşılayacağız” değerlendirmesini yaptı.

VİDEO: İYİLEŞENİN KANIYLA TEDAVİ YÖNTEMİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,083 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress