Paylaş

“Hedef kitlemiz neredeyse orada olmalıyız” stratejisini benimseyen Burger King, uzun yıllardır hem online hem de offline pazarlama faaliyetleri yürütüyor. Tüketiciyi dinlemenin ve onların isteklerine bulundukları mecralardan cevap verecek özel iletişim kampanyaları oluşturmanın başarıyı getirdiğine inanan Burger King, gençleri yakalamak adına son yıllarda tüm dünyada popülerliği artan e-spor kategorisini sahiplendi ve gamerlar için bir Pro-Gamer menüsü geliştirdi.

Bu yeni menüyü hedef kitleye tanıtmak ve bu sayede online satış kanallarının gelirini artırmak için YouTube’da genç-yetişkin oyuncu profiline odaklanan bir kampanya yürütmeye karar verdi. Dijital medya ajansı SEM ile birlikte YouTube’da TrueView for Action ve Bumper video formatlarını kullanıldı. Performans hedeflemeleri içerisinde pazardaki kitleler ve benzer kitlelerden faydalanıldı.

Burger King, hızla büyüyen e-spor dünyasından seçilen gamerların kendi yaşamlarını gözlemleyerek onlardan edindiği geri bildirimlere göre beslenme tarzlarına en uygun menüyü geliştirdi. Marka, özel hazırlanan menüde izlenme ve satış rakamlarıyla büyük bir başarı sağlamayı, marka imajını pekiştirmeyi ve kendi hedef kitlesine birebir uyan bu yeni kitleyi sahiplenerek sektörde öncü rol oynayıp rakiplerden avantajlı bir konumda olmayı hedefledi.

Kampanya için YouTube ve e-spor dünyasının dinamiklerine uygun “challenge” konseptli, eğlenceli bir film hazırlandı. Film ana ve fender videolar ile hedef kitleye tanıtıldı. Kampanyanın bütün iletişimi sadece dijital kanallardan profesyonel e-spor oyuncuları ile işbirliği yaparak desteklendi. Dijitalde yaşayan gençlere ulaşmak için sadece dijital kanallardan iletişim yapan marka, kullanılan mecralarda gamer kitle üzerinde olumlu bir etkileşim yarattı. YouTube’u bu kitle özelinde doğru hedeflemelerde konumlandırarak yüksek bir performansla, %616 ROAS elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3,709 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress