Paylaş

Teknoloji hepimize daha fazlasını başarmamız, daha fazlasını öğrenmemiz ve her şeyden daha fazla keyif almamız için yaşamlarımızı iyileştirme gücü sağlıyor. Her yıl Las Vegas’ta düzenlenen Consumer Electronics Show’da, 4.000’den fazla şirket en yeni cihazlarını ve ürünlerini sergileyerek teknolojinin geleceğine ışık tutuyor. Kendimizi daha büyük ekranların ve daha akıllı evlerin heyecanına kaptırmak eğlenceli olsa da, CES aynı zamanda bu heyecan verici dünyanın ötesini merak eden deneyimli pazarlamacılar için tüketici davranışlarında yaşanan yeni evrime bir pencere açıyor.

Gerek fuar alanını keşfedenler gerekse gelişmeleri evinden takip edenler için, 2019’da CES etkinliğinde dikkat etmeniz gereken başlıca teknoloji trendlerini sizlerle paylaşıyoruz.

1. Daha da yararlı hale gelmek için dijital asistanlardan faydalanın

Geçtiğimiz birkaç yıldır bağlı cihazlar CES’in odak noktasında yer alıyor. İki yıl önce CES’te yapılan popüler esprilerden biri, “Üstelik Alexa ile birlikte çalışıyor!” olmuştu. Fuara resmi bir sıfatla katılmadığı halde, Amazon’un Alexa ekosistemini üçüncü taraf uygulamalara açma hamlesi, bu dijital asistanı ürünlerine entegre eden çok sayıda cihaz üreticisinin sürekli ilgisiyle sonuçlandı. 2018’de Google, cihazlarının Google Asistan ile entegrasyon sağlama özelliğinden bahsederek müşteri çekmeye çalışan 200’den fazla fuar katılımcısıyla, bu etkinlikte güçlü bir varlık sergiledi.

2019’da dijital asistanlarla entegrasyon artık fark yaratan bir özellik olmaktan çıktı. Şimdi markalar, kullanıcıların bu entegrasyonlarla neler yapabileceğini göstermek zorunda. Ayrıca markaların, kullanıcılar tarafından bir kez denenip unutulan numaraların ötesine geçmeleri gerekiyor. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve işlerini yapmalarına yardımcı olan entegrasyonlar en büyük başarıyı elde edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,205 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress