Paylaş

İlişkili Haberler

  • 20190506_2_36336586_44258458.jpg

Son dakika haberi! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin kararı ardından Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini olağanüstü topladı.

YSK’nın, İstanbul’da seçimin yenilenmesi kararı vermesinin hemen ardından Kılıçdaroğlu, MYK üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu, MYK üyeleriyle makam odasında görüştü ve YSK’nın kararını değerlendirdi. 

Toplantı sonrası CHP Parti Sözcüsü Öztrak açıklama yaptı. 

Öztrak, İstanbul’da seçimlerine yenilenmesi kararını “31 Mart’ta sandıktan çıkan irade dün masa başında pant edildi. Bir hukuk cinayeti işlendi. Bu kararla sandığa darbe yapılmıştır. YSK bugünkü kararıyla seçmen iradesinİ hiçe saymıştır” sözleriyle değerlendirdi.

Salı günü de TBMM grup toplantısı öncesi Genel Merkez’de Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, Parti Meclisi üyeleri ve tüm milletvekillerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirilecek. Kılıçdaroğlu’nun, bu toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da çağırdığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

48,343 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress