Paylaş


Meme kanserinin belirtileri nelerdir? İşte meme kanserinin 7 sinyali

Meme kanserinin belirtileri nelerdir? İşte meme kanserinin 7 sinyali


Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder'den ilk açıklama

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder’den ilk açıklama


Güneş meme kanserini yüzde 17 azaltıyor

Güneş meme kanserini yüzde 17 azaltıyor


DSÖ 2020 yılında en çok hangi kanser türünün görüldüğünü açıkladı

DSÖ 2020 yılında en çok hangi kanser türünün görüldüğünü açıkladı

Elazığ’da 60 yaşındaki Zeynep Kutluay, yeni tip aurora virüs (Covid-19) aşısı için gittiği Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görevli sağlık personelinin önerisi üzerine kanser taraması yaptırdı.

Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) biriminde yapılan tetkikler sonucu meme kanseri teşhis edilen Kutluay, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi gördü.

Kanseri yenen Kutluay, Covid-19 salgınından korunmak için gittiği sağlık merkezinde hemşirelerin ilerleyen yaşlarda kansere yakalanma riskinin arttığını ve hastalık ilerledikten sonra tedavinin zorlaştığını belirtmesi üzerine kanser taraması yaptırdığını söyledi.

Kutluay, “Kanser taraması sonucu meme kanserine yakalandığımı söylediler. Tedavi oldum, çok şükür sağlığıma kavuştum. Allah doktorlarımızdan ve hemşirelerimizden razı olsun” dedi.

”BU TARAMALAR ÇOK ÖNEMLİ”

KETEM sorumlusu uzman doktor Pınar Tepe, tüm dünyada olduğu gibi ülkede de kanser hastalığının önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ettiğini belirtti.

Ulusal Kanser Tarama Programı kapsamında KETEM birimlerinde ilerleyen yaşlarda görülme riski artan meme, rahim ağzı, kalın bağırsak kanserlerine yönelik tarama programlarının devam ettiğini dile getiren Tepe, “Bu taramalar çok önemli. Şikayetler ortaya çıkmadan erken dönemde bu tanılar ortaya konduğu zaman tedavi aldığınızda daha kaliteli ve daha uzun bir yaşama sahip olabilirsiniz. Bunun en güzel örneklerinden biri de Zeynep Kutluay oldu” diye konuştu.

Tepe, Kutluay’ın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, merkezde gerekli hijyen koşulları ile vatandaşa ücretsiz hizmet verdiklerini kaydetti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun


google-play


app-store


Huawei App Gallery

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

22,901 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress