Paylaş

Seyahat alışverişi yapan kişiler cihazlar arasında geçiş yapıyor

Beklendiği şekilde, cep telefonu kullanıcılarının sayısının artmasıyla, yalnızca mobil üzerinde veya cihazlar arasında geçiş yapılan müşteri yolculuklarında bir yıl içinde %10 artış gözlemedik4.

Ancak, seyahat alışverişi yapan kişiler bir sonraki seyahatlerini planlamak ve rezerve etmek için telefonlarını kullansa da yol boyunca birkaç engelle karşılaşıyorlar. Verilere göre, cihazlar arası yolculuklar tek cihazda gerçekleştirilen yolculuklardan daha uzun sürüyor. Aradaki fark 5 ilave güne, %55 daha fazla oturuma ve %45 daha fazla dijital temas noktasına karşılık geliyor5.

Bu, seyahat pazarlamacıları için şu anlama geliyor: Seyahat pazarlamacıları, çok kanallı alışveriş yapan kişilere ulaşmalı. En basit tanımıyla bu, masaüstü, mobil sayfalar ve uygulamalar arasında hızlı, sezgisel ve sorunsuz deneyimler yaratmak anlamına geliyor.

Dijital olanaklar, satın almaya giden yolda gitgide artan öneme sahip bir rol oynarken, seyahat şirketleri kendi farklarını daha net bir şekilde ortaya koymak ve bağlılığı artırmak için dijital deneyimlerine ve teknolojilerine daha fazla yatırım yapabilme olanağından faydalanmalı. Aramanın ve mobil cihazların hiç olmadığı kadar büyük bir purpose sahip olması şaşırtıcı değil ve bu deneyimleri sorunsuz bir şekilde destekleyen ve kişiselleştiren şirketler önümüzdeki yıllarda başarıya giden yolda önemli gelişmeler sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,258 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress