Paylaş

2) Pazarlama yaklaşımınızı tüm satın alma sürecine yansıtın.
Pazarlama yaklaşımınızı kitle bazlı bir biçimde şekillendirebilmek için, “Görme, Düşünme, Yapma, Önemseme” alıştırması ile belirlediğiniz farklı müşteri segmentleriniz ve farklı satın alma yolculukları için; sürecin tüm adımlarında, bu müşterilere veya potansiyel müşterilere hangi hedeflemeler ile ulaşabileceğinizi ve bu adımlardaki net hedeflerin neler olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu noktada, hedefleme için kullanabileceğiniz kendi verileriniz ve sizi hedeflerinize ulaştırabilecek Google kitlelerinin verileri açısından hangi durumda olduğunuzu ve bunları ne ölçüde kullandığınızı gözden geçirebilirsiniz.

Örneğin, Arama kampanyalarınızda, dönüşüm bazlı otomatik teklif stratejileri kullanarak, bu stratejilerin kitle sinyallerini de dikkate alarak teklif artırması ve azaltması yapıp reklam performansınızı iyileştirebilmesi ve kitlelere göre raporlama yapabilmesi için, farklı kategorideki kitlelerin (Yeniden Pazarlama, Benzer Kitleler, Müşteri Listeleri, Pazardaki Kitleler, Detaylı Demografi Kitleleri, Yakın İlgi Alanı Kitleleri), en büyük hacimli ve en geniş zaman aralığına sahip olanlarını, tüm etkin arama kampanyalarına, “Gözlemler” özelliği ile ekleyebilirsiniz.

Ek olarak, reklam verdiğiniz platformlarda (YouTube, Arama, Alışveriş, Gmail, Görüntülü Reklam Ağı, DisplayVideoV360), tüm kitle hedefleme yöntemlerini kullanıp kullanmadığınızı da bir tablo oluşturarak değerlendirebilirsiniz. Bu yaklaşım, height ve kitle hedeflemesi açısından durumunuzu distance gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress