Paylaş

2- Kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş mesajlar ile bütünleşik yaklaşım

Farklı kitlelere en uygun kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş mesajları, veri odaklı ve dinamik bir biçimde vermeye çalışabilirsiniz. Bunu yaparken, farklı platformlardaki yaklaşımınızı, o platformun özelliklerine göre düzenlemeye çalışmanız reklam performansınızı daha da artırabilir. Örneğin, video platformunda, Video Reklam Sıralama ve Director Mix isimli reklam modelleri ile reklamlarınızı bir hikaye anlatımına dönüştürüp, farklı kitlelere farklı metin, görsel, ses ve video içerikler ile farklı mesajların verilmesini sağlayabilirsiniz. Arama platformunda ise, aynı kampanyadaki tek reklamda, farklı kitlelere IF işlevleri ile farklı mesajlar gösterebilirsiniz.

Tüm farklı reklam kanallarınız için, tutarlı ve bütünleşik bir reklam stratejisi edinin.
Yalnızca geleneksel kanallardaki reklam stratejinizin aynısını, dijital kanallara uygulamanız distance istediğiniz başarıyı sağlayamayabilir. Reklam içeriği stratejinizi, hem farklı kanallardaki mesajların birbiriyle tutarlı ve bütünleşik bir yapıda olmasına özen göstererek, hem de tüm dijital kanallarda, o kanalın özelliklerini dikkate alarak oluşturabilirsiniz. Örneğin, 6 saniyelik Bumper reklamlar ile ileteceğiniz mesaj, 25 saniyelik bir video reklam ile ileteceğiniz mesaja göre çok farklı olabilir.

3- Ölçümleme ve Deneme

Reklam performansınızı takip etmek ve reklamlarınızı özelleştirebilmek adına, ölçümleme çözümlerinden elde edeceğiniz farklı verileri ve içgörüleri değerlendirebilirsiniz. Örneğin, YouTube reklamlarınızın farklı olanlarının birbirine göre etkisini Brand Lift (Marka Algısı Güçlendirme) özelliği ile ölçerek, hangi reklamınızın ne ölçüde fazla etkileşim getirdiğini görebilirsiniz. Ek olarak, Reklam Varyasyonları özelliğiyle, Arama platformundaki reklamlarda farklı metinleri A/B testi uygulayarak deneyebilirsiniz. Ölçümlemeye ve denemeye dayanan bu veri odaklı yaklaşımı, tüm platformlardaki reklam çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Mobilde yeni nesil teknolojiler ile öne geçin

Mobil web siteleri için kullanılabilirlik denildiğinde akıllara iki temel bileşen geliyor. Bunların ilki, kullanıcıların sitenizde yapmak istediklerini kolay ve sorunsuzca yapabilmesini sağlayan iyi bir kullanıcı deneyimi. Geçen yıl Google’ın gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre kullanıcılar mobil web sitelerinde gezintinin karmaşık olması ve/veya işlem sonuçlandırma adımlarının uzunluğundan yakınıyor. Sunulan deneyimin sürekli iyileştirilmesi, özel bir ekip tarafından takip edilmeli ve gelişime yönelik fikirler A/B testleriyle kullanıcılar üzerinde denenerek, olumlu sonuç vermesi halinde aktif edilmeli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,121 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress