Paylaş

Yeni yılda bir ayı geride bıraktık bile. Ve siz bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Alınacak kararlar hakkındaki konuşmalar zirve yaptı. Öyle sanıyorum ki gelen kutunuz ve sosyal medya hesaplarınız, gerek kişisel gerekse mesleki hedeflerle ilgili yeni bir sayfanın nasıl açılacağına yönelik yeni yıl tavsiyeleriyle dolup taşıyor.

Bu yoğunlukta gözünüzden kaçmasın diye, dünyanın dört bir yanından Think with Google’da öne çıkan en iyi pazarlama tavsiyelerinden bazılarını sizin için bir araya getirdik.

Belki “İşte bu!” diyeceğiniz bir pazarlama fikri veya ne zamandır üzerine kafa yorduğunuz yeni bir düşünceyi kabul ettirmeye çalıştığınız bir ekip toplantısında bahsetmek isteyebileceğiniz bir fikir bulursunuz. Hatta belki yazdırmaya değer ve masanızın yakınındaki bülten panosuna asılmaya layık bir fikir bulursunuz. (Evet, biliyorum. Yazdırmak yıllar öncesinde kaldı. Ama hiç değilse bir iş arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.)

Okumaya devam edin ve üzerinde çalıştığınız markayı tasarlarken üstlendiğiniz rolü düşünün. Belki bunlardan biri, yeni yıla en doğru şekilde başlamak için ihtiyaç duyduğunuz kıvılcım olur.

1. Reklam öğelerinde temsil ve kapsayıcılık hakkında

“Kullanıcılara, onları anlamadığınızı göstermek için basmakalıp temsillerden daha iyi bir yol yoktur. Ve basmakalıp derken yalnızca oyunculardan bahsetmiyoruz. Reklam öğelerinin her bir unsurunu dikkate almamız gerekiyor. Karakterlerin özgün olması önemli. Elbette müzik, aile dinamikleri, yiyecekler, kıyafetler ve ürünlerin sunulma biçimi de önemli.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,206 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress