Paylaş

Video kampanyalar bugüne dek dönüşümden ziyade bilinirlik ve uygulanan diğer kampanyalara destek etkisiyle kullanılıyordu. YouTube’un yeni reklam modeli TrueView for Action, bilinirliğe ek olarak doğrudan dönüşüm elde etmeyi mümkün kılıyor. Garanti Bankası da YouTube’un bu reklam özelliğini kullanarak yeni kredi başvurularının ve onay alanların sayısını artırmak istedi.

Dijital performans ajansı Group M ile birlikte, YouTube’da TrueView for Action reklam modeli uygulanmaya başlandı. Hem devamlı olacak şekilde jenerik videolar hem de dönemsel kampanya videoları yayınlandı. Bu yayınlardan gelen başvuru adetleri takip edildi. Hedeflemelerde, özel yakın ilgi alanı, pazardaki kitle, website ziyaretçileri gibi farklı hedef kitleleri kullanıldı. Performanslarına göre bu hedef kitleler güncellendi.

Gösterim hedefi yerine dönüşüm odaklı olan bu reklam modeliyle, pazarlama hunisinin hem üst hem de alt katmanları desteklenerek dönüşüme yakın kullanıcıya reklam gösterildi ve Akıllı Teklif stratejileri ile dönüşüme göre optimizasyonlar yapıldı. Ayrıca kullanılan kreatifler, TV ya da geleneksel medyada kullanılanlardan farklı olarak performans pazarlamasına uygun bir şekilde, verilmek istenen mesajın erken safhada iletildiği ve doğrudan dönüşüme yönlendirici şekilde tasarlandı.

TrueView for Action kampanyalarında aynı dönem devam eden kredi kampanyalarına göre %22 daha düşük birim maliyet ile onaylı kredi elde edildi. Ayrıca Google reklamlarından elde edilen toplam dönüşümlerin %16’ı yine TrueView for Action kampanyasından geldi. Kredi onay adetlerini artırmayı hedefleyen Garanti Bankası, TrueView for Action kampanyalarından elde ettiği verim sonucunda video yayınlarını sürekli hale getirdi ve bu yayınları bilinirlik yerine satış odaklı kullanmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,761 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress