Paylaş

Google Etiket Yöneticisi, web sitenizdeki veya mobil uygulamanızdaki izleme kodlarını ve ilgili kod parçacıklarını hızlı ve kolay bir şekilde güncellemenizi sağlayan bir etiket yönetimi sistemi. Bu yöntem hataları azaltmakla birlikte değişiklik yapmanız gerektiğinde IT ile çalışma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Lüks moda perakendeciliği alanında hizmet sunan Beymen, online satışlarını gerçekleştirdiği Beymen.com web sitesinin açılma hızını iyileştirmek, hızlı entegrasyonlar yapabilmek, IT bağımlılığını ortadan kaldırmak için en etkili çözüm olan Google Etiket Yöneticisi’ni (GTM) kullanmaya karar verdi. Performans ajansı Performics ile birlikte marka, mobil web sitesi için 74 farklı etiketin implementasyonu ve konsolidasyonunu gerçekleştirdi. Bu etiketler arasında Google Analytics başta olmak üzere; Google Ads, Search Ads 360, Campaign Manager, Optimize gibi pek çok üçüncü taraf etiketleri de yer alıyordu.

Uygulama sürecine projede çalışacak herkesin kullanabileceği bir veri katmanı altyapısı kurulumuyla başlandı. Beymen geliştirici ekibi ve Performics birlikte proje dökümantasyonlarını oluşturdu. Modüler olarak en önemli sayfa olan satın alım sayfasından başlayıp sırasıyla check-out, sepet, ürün ve diğer sayfaların veri katmanı kurulumları yapılarak senkronize bir şekilde GTM geçişleri sağlandı. Böylelikle tüm sitenin toplu geçişinde yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçildi ve zamandan da tasarruf edildi. Her bir modülün veri katmanı kurulumu 1-2 hafta aralığında tamamlanırken, GTM tarafında etiketlerin implementasyonu, testi ve yayına alınması 2 gün gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

Yeni mobil web sitenin sayfaları, GTM’de önceden tamamlanmış olan konfigürasyonlar ile birlikte eş zamanlı olarak yayına alındı. Performics Technical Development Manager Barış Pütün, Google Etiket Yöneticisi’nin hayatlarında sağladığı değişikliği şöyle anlatıyor; “Önceden en ufak bir etiketin bile eklenmesi yada çıkarılması IT tarafında iş yüküne sebep oluyor, implementasyonu ve aktivasyonu epey zaman alıyordu. Özellikle de, olabildiğine esnek ve hızlı çalışması gereken online pazarlama ekipleri için vakit ve efor kaybına yol açıyordu. GTM ile konsolide edilen tüm etiketler tek bir çatı altında toplandığında, IT müdahalesine ihtiyaç duyulmaksızın kampanya, yayın durumlarına göre anında aktive edilebiliyor veya durdurulabiliyor.”

web: https://www.elitmedya.net/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,203 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress