Paylaş

Lujo Hotel ekibinin ilk hedefi Lujo Hotel markasını tüm hedef kitleye tanıtabilmek ve markanın kitlelerce bilinirliğini güçlendirmekti. Bunun için site trafiğinin artırılması ve hazırlanan video içeriklerin erişiminin artırılması gerekiyordu. Konvansiyonel reklam çalışmalarıyl, üretilen sıra dışı konsepti tam olarak anlatamayacağını düşünen Lujo Hotel ekibi, Arama, Görüntülü Reklam ve YouTube’da IQUEEM Dijital Pazarlama Ajansı ile birlikte kapsamlı bir kampanya yürütmeye karar verdi.

Öncelikli hedef kitle Rusya ve Ukrayna’da lüks segmentte tatil yapmak isteyen kişiler olarak belirlendi. Daha sonra ise Avrupa ve Türkiye olarak hedeflemeler yapıldı. Her height için ayrı reklam stratejileri benimsendi. Arama Ağı reklamları için tesisin konseptini ifade edecek reklam metinleri üretildi. Görüntülü Reklam için ise tesisin Art Joy konseptine özel görseller ile beslenmiş içerikler hazırlandı. YouTube için 6 saniye, 30 saniye ve 1 dakikalık videolar ile hedef kitle odaklı çalışmalar yapıldı. YouTube’da TrueView formatı benimsendi; ülke, demografi, ilgi alanı ve yeniden pazarlama hedeflemeleri uygulandı.

Hazırlanan doğru reklam stratejisi ile kısa sürede çok ciddi bir site trafiği ve video görüntülenmesi oranı yakalandı. Bu oranlara paralel olarak da tesis kısa sürede online platformlarda büyüyen bir satış grafiği yakaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress