Paylaş

Google neden marka değişikliği yaptı?

Her zaman, ürünlerimizle ilgili olabilecek yeni değişiklikleri; ürünleri müşterilerimiz için daha basit ve yararlı hale getirmenin yollarını düşünürüz.

Google on sekiz yıl önce ilk reklamcılık ürününü kullanıma sunduğunda hedefi, insanların ve işletmelerin online platformda bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktı. Bu temel hedef hâlâ aynı olsa da dijital platformla ilgili her şey zaman içinde değişti. Şu anda hayatlarımızın çok büyük bir parçası olan mobil platform; tüketicilere kanallar, ekranlar ve biçimlerden oluşan benzeri görülmemiş bir seçenek yelpazesi sunuyor. İnsanların davranışları değiştikçe reklamcılık da değişiyor.

En bariz değişikliklerden biri, reklamcılık ürünleri ve biçimlerindeki muazzam artış ve bu artış nedeniyle, kampanya hedeflerine ulaşmanın en iyi yolunun ne olduğuna karar vermek reklamverenler için artık çok kolay bir iş değil. Yeni marka, günümüz reklamcılık gerçeğini yansıtacak şekilde, ürün portföyümüzü basitleştiriyor ve bizi müşteri gereksinimlerine daha da yakınlaştırıyor.

Müşterilerimizin geri bildirimlerini almak ve ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için epey zaman ayırdık. Aylarca süren araştırma ve planlama aşamalarından sonra, günümüz reklam becerilerine daha uygun olabilecek ve onları daha iyi yansıtabilecek daha basit marka adları oluşturmaya karar verdik.

  • Google AdWords’ün yerini Google Ads aldı
  • DoubleClick Digital Marketing ve Google Analytics 360 Suite, Google Marketing Platform altında birleştirildi
  • DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange, Google Ad Manager altında birleştirildi

Bunlar, reklamverenler için ne ifade ediyor?

Yeni Google Ads marka adı, reklamverenlerin yararlanmak isteyebileceği seçeneklerden oluşan geniş yelpazeyi daha iyi yansıtıyor. Ayrıca Google mülkleri ve YouTube’un yanı sıra iş ortağı sitelerimizde ve uygulamalarımızda Görüntülü Reklam Ağı, video ve mobil reklam ürünleriyle aramadan çok daha fazlasını sunduğumuzu açıkça gösteriyor.

Pazarlamacıların hem reklamlar hem de ayrıntılı analizler için kullanabileceği araçların tamamı Google Marketing Platform‘da sunuluyor. Google Analytics 360 Suite ve DoubleClick Digital Marketing arasındaki eski entegrasyonun üzerine kurulan bu platform, reklamverenlerin planlamasına, satın almasına, ölçmesine ve dijital medya müşteri deneyimlerini optimize etmesine, üstelik bunların tümünü tek bir yerden yapmasına yardımcı oluyor.

Son olarak, DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange, programatik kampanyalar için eksiksiz, birleştirilmiş bir height olan Google Ad Manager‘a dönüştürüldü. İçeriğe birden çok ekrandan erişen kullanıcıların olduğu ve reklamverenlerin programatik erişim talebinin giderek arttığı bir ortamda yayıncılar artık, tek bir arayüzden işletmelerini daha basit ve etkili şekilde yönetebilir ve envanterlerinin tamamından kazanç sağlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress