Paylaş

Nordic Morning, siteyi ziyaret edip rezervasyon sürecini başlattıktan sonra siteden ayrılan kullanıcılardan oluşan kitleler oluşturmak için Hertz adına Google Marketing Platform Display Video 360’tan yararlandı. Tüketicilerin daha rekabetçi bir fiyat aramak için rezervasyondan vazgeçeğini düşünen Hertz ekibi, özellikle bu kullanıcılara yönelik indirim teklifleri de oluşturdu. Display Video 360’ı kullanarak, feed aracılığıyla özel teklifler eklemek için dinamik banner’lar tasarladılar ve değerli eski site ziyaretçilerinin dikkatini çekmek için teklifler belirlediler.

Akıllı taktikleri, karşılığını fazlasıyla verdi. Hertz’in Dijital Satış ve İletişim Direktörü Anders Tärnell, “Harika sonuçlar elde ettik!” diyor. “Özel teklif içeren banner’ı görüntüleyen çok sayıda kullanıcının sitemize tekrar gelip dönüşüm gerçekleştirdiğini gördük. Dinamik reklam optimizasyonuna başladığımızdan beri görüntülü reklamlardan sağladığımız gelir %215, görüntülü reklamlardan elde ettiğimiz işlemler %111 arttı.” Dahası, edinme başına maliyet Hertz’in yayınladığı diğer görüntülü reklam ağı kampanyalarına kıyasla %85 düşüktü.

Anders, “Artık yeni kampanyalar oluştururken dinamik reklam optimizasyonunu her zaman göz önünde bulunduruyoruz,” diyor. “Bu sayede Google’ın dinamik reklam çözümünü keşfettik. Google Marketing Platform ve Nordic Morning ile birlikte daha da gelişmiş bir yapılanma oluşturacak ve hedef kitlelerimize uygun daha fazla dinamik reklam yapacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,763 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress