Paylaş

“Okumak Ne Güzel Şey” sloganıyla pazarlama iletişimini sürdüren ve Türkiye’deki kitap okuma oranını artırmayı kendine misyon edinen idefix; Kararsız Okur, Türkiye Ne Okuyor, Haftaya Özel, Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap gibi listelerle zengin bir içerik skalası sunuyor. Dijitalden elde ettiği geliri artırmak isteyen marka, Google’ın sunduğu yeni bir reklam modeli olan Akıllı Alışveriş kampanyalarını deneyimlemek ve ilklerden biri olmak istedi.

Akıllı Alışveriş kampanyaları kullanıldığında, ağlarda çeşitli reklamların gösterilmesi için mevcut ürün feed’i ve öğeler Google’ın makine öğrenimi ile birleştiriliyor. Sistem ürün feed’inden aldığı verileri markanın sağladığı resim ve metin öğelerinin farklı kombinasyonlarıyla exam ediyor, ardından Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Gmail dahil olmak üzere Google ağlarında en alakalı reklamları tüketiciye gösteriyor.

Performans ajansı SEM ile birlikte Google Merchant Center üzerindeki 200 binden fazla ürününü Akıllı Alışveriş kampanyasıyla öne çıkaran idefix, hedef kitle konusunda da görevi makine öğrenimine bıraktı. Belli bir kitle seçmek yerine, 200 bin farklı ürünün her biri için Google’ın makine öğrenimi algoritmasına göre ilgili kitlelere gitmeye karar verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,129 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress