Paylaş

Brandroom, dünyanın önemli markalarını müşterileriyle buluşturduğu online ve offline platformlar aracılığıyla Türkiye’de lüks moda perakendeciliğine öncülük ediyor. E-ticaret dönüşümünü artırmak isteyen Brandroom, niş bir hedef kitleye hitap ettiği için doğru zamanda doğru platformda kullanıcılarını bulması çok zordu ve görüntülü reklamlardan elde ettiği dönüşüm de kısıtlıydı; bu yüzden de dönüşümü artırmak istiyordu.

Markanın karşılaştığı zorlukları analiz etmek, Google’ın sunduğu makine öğrenimi öğretilerini ve amaca hizmet eden teklif stratejilerini birleştirmek Brandroom’un aradığı çözüme ulaşmasını sağladı. Google Görüntülü Reklam Ağı’nın sağladığı erişim gücünü Duyarlı Görüntülü reklam modeli ve akıllı teklif stratejilerinden biri olan maksimum dönüşüm teklif stratejisini birleştiren marka, istediği kampanyayı kurgulamış oldu.

Medya ajansı GroupM ile birlikte kurgunun detaylarını planlayan Brandroom’un, bu kampanya kapsamında elde ettiği geliri yüksek tutabilmesi için yeni potansiyel müşterilere erişmesi gerekiyordu. Bu yüzden de Türkiye’de yaşayan lüks shred markalardan giyim alışverişi yapabilecek tüketicilere erişmek için pazardaki kitleler ve özel amaç kitleleri hedeflemelerinden faydalanıldı.

Brandroom E-Commerce Omnichannel Director Faruk Balmumcu gelişen bu süreçle ilgili şöyle diyor; “Günümüz dünyasında sadece rekabet değil birçok alanda sürekli farklı mesajlara maruz kalan kullanıcıya, doğru içeriği, doğru bir frekansla ulaştırmak markaları faklılaştırıyor. Biz de bu alanda kullanıcı performasını artırmak için makine öğrenimi ve akıllı teknoloji sistemlerinden sonuna kadar faydalanıyoruz. Aynı bütçe ile daha fazla satışı elde ettiğimiz bu deneyim, bize bu stratejiyi diğer alanlara da taşımamız konusunda yol gösteriyor”

Kampanya süresince sunulan ve birkaç gün geçerliliği olan indirim fırsatları ve teklifler, Duyarlı Görüntülü reklamlarla doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaştırıldı. Google’ın makina öğrenimine bağlı akıllı teklif stratejileri ve kreatif çözümler, Brandroom’un %166 daha fazla dönüşüm elde etmesini ve bu işlemi %57 daha az maliyetle gerçekleştirmesini sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,258 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress