Paylaş

Hemen hemen her kültürde çocuklara, özellikle kızlara, kendi başarıları hakkında konuşmanın uygunsuz bir davranış olduğu öğretilir. Örneğin, Japonya’da “başını çıkaran çivi yerine çakılır” ifadesiyle çocuklara dikkatleri kendi üzerine çekmemeleri öğretilir. Japonya’dan binlerce mil uzaktaki Birleşik Krallık’ta da çocuklar “su püskürten balinanın zıpkınlanacağını” öğrenir. Bu durumda, iş hayatında başarılarımızla ilgili çığırtkanlık yaparsak cezalandırılacağımız fikrini kanıksamış olmamız çok da şaşırtıcı olmamalı.

Peki, başarılarınız hakkında konuşmaktan çekiniyorsanız insanlar onlardan nasıl haberdar olacak? Yapılan araştırmalara göre, başarılarından söz etmekten çekinen kişiler, bu konuda daha rahat olan meslektaşlarının gerisinde kalıyor. Google Londra ofisi pazarlama ekibinden Anna Vainer tam da bu nedenle #IamRemarkable kampanyasını başlatmaya karar verdi.

Vainer bu konuda şunları söylüyor: “Bu, kadınları ve yeterince temsil edilmeyen grupları, kendini tanıtma becerilerini geliştirmeleri, hem profesyonel hem de kişisel olarak başarılarını kutlamaları yönünde teşvik eden bir atölye.”

50 ülkeden 20 bin kişinin tam olarak neden olağanüstü olduklarını paylaşmalarına yardımcı olan bu girişimin nasıl tellurian bir harekete dönüştüğünü Vainer’dan dinliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,111 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress