Paylaş

BluTV istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayını reklamsız izlemenizi sağlayan, bir internet televizyonu. BluTV, ulaşmayı amaçladığı kitlenin hangi cihazda içeriklerini daha çok tükettiğini öğrenmek ve yatırımını doğru mecraya kanalize etmek istedi.

BluTV hakkında

2015’te kuruldu

Genel merkezi İstanbul’da

Hedefler

Dizi lansmanında ulaşılmak istenen hedef kitleyi doğru bütçe ve doğru cihazda hedeflemek

Marka bilinirliği ve üyelik dönüşümü sağlamak

Yaklaşım

BrandLift 2.0 ölçümleme çözümü uygulandı

Cihazlar arası dönüşüm raporu incelenerek teklif artırma özelliğinden faydalanıldı

Sonuçlar

Televizyon ekranı teklifleri diğer cihazlara göre %40 oranında artırıldı

Potansiyel üye havuzu %194 oranında yükseldi

Marka, 170 binden fazla kullanıcıyı BluTV yeni kullanıcı havuzuna katılması konusunda etkiledi

Ürettiği kaliteli içerikleri tüketicileriyle buluşturmayı amaçlayan ve TV deneyimini iyileştirmek isteyen herkesi hedef kitlesi olarak belirleyen BluTV, ürettiği kreatiflerin etkisini ölçümlemek ve edineceği içgörü ve verileri diğer yayınlarının optimizasyonunda kullanmak istedi.

Google’ın sunduğu BrandLift 1.0 çalışmalarında ulaşılabilen reklam hatırlanması ve satın almaya yatkınlık gibi sonuçlar karşılaştırmalı olarak görüntülenemiyordu. Elde ettiği sonuçları karşılaştırabilmek ve aynı zamanda yapılan yayınların birbiriyle ilişkisini görebilmek isteyen BluTV, yeni bir ölçümleme çözümü olan BrandLift 2.0’dan faydalanmaya karar verdi.

BluTV, BrandLift 2.0 ölçümlemesiyle kullanıcıları en çok televizyon ekranlarında etkilediğini gözlemledi.

Yayına alacağı iki yeni dizi lansmanında BrandLift 2.0 ölçümlemesini uygulayarak bu Yaşamayanlar ve Bartu Ben dizilerinin sonuçlarını karşılaştırmak istedi. Marka kullanıcılarının televizyon ekranlarında daha yüksek dönüşüm oranına sahip olduğunu gözlemledi. Performans ajansı Hype ile birlikte yürüttüğü bu çalışma neticesinde, bir sonraki dizi lansmanında cihazlar arası optimizasyon yaparak televizyon ekranı tekliflerini diğer cihazlara göre %40 oranında artırdı ve bunun akabinde potansiyel üye havuzu %194 oranında yükseldi. Ayrıca marka, 170 binden fazla kullanıcıyı BluTV yeni kullanıcı havuzuna katılması konusunda etkiledi.

Yürütülen kampanyayı Hype Sr Account Strategist Hatice Azimli şöyle açıklıyor; “BrandLift 2.0 ile birlikte, lansman videomuzla etkileşime geçen kullanıcıların ilgi alanlarını ve davranışlarını anlık olarak takip edip kampanyalarımızda aldığımız optimizasyon aksiyonlarını buna göre şekillendirerek potansiyel üye havuzunu %194 oranında yükselttik.”


“Türkiye’de yeni bir oluşum olan internet televizyonculuğunda ulaşılması gereken hedef kitleyi kazanabilmek adına sürekli yeni şeyler exam ediyor; bu deneyimleri anlık olarak ölçümlemek adına doğru yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. BrandLift 2.0, kazanmak istediğimiz kitleyi hangi mecra ve cihazlardan elde edeceğimiz noktasında bize anlık çözümler üretti ve üyelik hedeflerimize ulaşmamızı sağladı.”

– Tuğçe Gürkaya, Marka ve Pazarlama Yöneticisi, BluTV


Kampanyanın markanın gelecekteki pazarlama stratejisini nasıl etkileyeceğini BluTV Marka ve Pazarlama Yöneticisi Tuğçe Gürkaya şöyle açıklıyor; “Ulaşmak istediğimiz hedef kitle için marka bilinirliği ve üyelik dönüşümü için tüm cihazlara genel reklam kampanyası çıkmak yerine BrandLift 2.0’dan elde ettiğimiz içgörüler doğrultusunda bundan sonraki pazarlama stratejilerimizde TV ekranlarına daha fazla yatırım yapmaya ve farklı dizi lansmanlarımız için YouTube kampanyalarımızda BrandLift 2.0’ı kullanmaya karar verdik.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,268 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress