Paylaş

İzlenen Performans, bir kullanıcının siteye gelip dönüşüm sağladığını görmemizi sağlayan temel bir ilişkilendirme grubu. Buna genellikle finans ekipleri önem veriyor. Gerçek Performans; müşteri yaşam boyu değeri (MYBD), arama performansı ve uygulama yüklemeleri gibi metrikleri hesaba katmamıza yardımcı oluyor. Pazarlama bakış açısından nelerin işe yaradığına ilişkin uzun vadeli stratejik kararlar vermemizi sağlıyor.

Gerçek Performans değerli müşteri etkileşimlerini saptamamıza ve ardından medya öğelerini ve mesajları bunlara göre optimize etmemize yardımcı oluyor. Örneğin, uygulamamız yoluyla rezervasyon yapan kullanıcıların MYBD’sinin daha yüksek olduğunu bilirsek, bu bilgiyi pazarlama kampanyalarımızı güçlendirmek ve uygulamayı yükleme olasılığı yüksek kullanıcılara erişmek için kullanabiliriz. Elbette bu her zaman dönüşüm anlamına gelmez, ancak bir kullanıcı uygulamayı indirdiğinde onu eğitme fırsatı ortaya çıkıyor.

Gerçek Performans’ın en belirgin avantajı son tıklama ilişkilendirmesini ölçmemesi. Bu metrik kullanıma sunulmadan önce tıklamalarımızın önemli bir bölümünü yanlış ilişkilendiriyorduk. Artık veriye dayalı ilişkilendirmeye yönelmiş durumdayız. Bu, uzun vadeli büyümeyi sağlayan amacı, etkileşimleri ve sinyalleri anlamamıza yardımcı oluyor.

3. Verilerinizi istiflemeyin

Müşterileriniz için en iyi kararları vermek istiyorsanız, üç ay önce değil bugün ne yaptıklarını bilmeniz gerekiyor. Teknoloji sayesinde artık müşterilerle gerçek zamanlı dinamik görüşmeler yapmak mümkün. Müşteri davranışı sinyallerini tanımlayarak (web siteniz, uygulamanız veya diğer kanallar yoluyla), şimdi veya gelecekte, ne tür davranışlar ile dönüşüm sağlama olasılığı arasında bir ilinti olduğu hakkında net bir fikir edinmeye başlayabilirsiniz. Bu bilgi, teklif verme kararlarınızı ve reklam öğesi stratejinizi yönlendirecektir.

HomeAway’de tüm segmentasyonumuz artık gerçek zamanlı davranışlara dayanıyor. Örneğin, bir kullanıcı sitemize geldiğinde “bu kişi tam olarak, iki hafta içinde dönüşüm sağlayacak biri gibi davranıyor” diyebiliyoruz. Bu durumda, ürün satın almaya hazır duruma gelene kadar ilgisini canlı tutmak amacıyla bu kişi için ne tür içerik ve mesajların yararlı olacağını zaten biliyoruz.

Bunu yapmak için otomasyondan ve makine öğreniminden yararlanıyoruz. Bu teknoloji olmadan kitlelerimizi segmentlere ayırmak ve onlara ulaşmak imkansız olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress