Paylaş

Bazen evde otururken, o anda canımız bir şeyler yapmak ister. Son iki yılda “yapılacak şeyler” ve “bu gece” anahtar kelimeleriyle yapılan mobil arama sayısında %100’ün üzerinde artış görüldü.6

Ortak deneyimler

Kullanıcılar, kişisel konularda Arama’ya başvuruyor. Ancak deneyim planlamak istediklerinde, birlikte zaman geçirdikleri kişiler (çocukları, arkadaşları veya randevuya çıktıkları kişiler) için mükemmel olanı arıyorlar. Bu kullanıcıların, yanlarındaki kişilerin hoşuna gidecek bir şeyler yapmak istediğini düşünebiliriz.

Kuzenlerinin ziyarete gelmesiyle, “gençler için eğlenceli aktiviteler New York City” anahtar kelimeleriyle arama yaptığını söyleyen bir kullanıcı, “New York’ta yaşamama rağmen gençlerin eğlenceli bulacağı aktivitelerle ilgilenmiyordum. Bu nedenle biraz fikir edinmem gerekti,” diyor.

Özellikle aile deneyimi aramalarında ani artışla karşılaştık. Son iki yılda “çocuk/aile” ve “yakınımdaki” anahtar kelimelerini içeren mobil aramalarda %390’ın üzerinde artış görüldü.7 Bu aramalara örnek olarak “yakınımdaki çocuk eğlencesi aktiviteleri”, “yakınımdaki aile eğlencesi aktiviteleri” ve “çocuklarla birlikte yakınımda yapılacak şeyler” verilebilir.

Bu, pazarlamacılar için ne anlama geliyor?

Günümüz kullanıcıları yalnızca ürün değil, deneyim de arıyor. Nasıl yanlış televizyona 1.000 ABD doları verince pişman oluyorsak zamanımızı da doğru aktivitelerle değerlendirmek istiyoruz.

Pazarlamacılar, markalarıyla ilgi çekici yollarla bağ kurmaları için müşterilere benzersiz deneyimler sunma olanağına sahip. Seyahat, eğlence ve dış mekan aktiviteleri alanında faaliyet gösteren şirketlerin bu olanaktan yararlanabileceği bariz. Ancak CPG (Paketlenmiş Tüketim Ürünleri) kategorisindeki markalar da aşçılık kursları düzenleyebilir, yaratıcı ve etkileşimli ürün tanıtımları gerçekleştirebilir veya müzik ve yemek festivalleriyle bağlantı kurabilir.

Markanız etkinlik düzenliyor veya deneyim sunuyorsa başarıya ulaşmak için yapmanız gerekenlerden biri de, bölgenizdeki kullanıcıların bunları keşfetmesini sağlamak. Arama motoru pazarlamacılığı faaliyetlerinizi, aktif olarak yapılacak şeyler arayan kullanıcılara göre şekillendirerek doğru bir adım atmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,206 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress