Paylaş

1. İlham verici içerik

İlham verici içerik hikaye odaklı, istek uyandıran ve daha az ürün odaklı içeriktir. Makyaj videoları veya gezi günlüklerini düşünün. Bu tür içerik; başlangıcı, ortası ve sonu olan açık bir anlatıma sahiptir.

Güzellikle ilgili içerik üreticisi Jackie Aina ile Dior’un iş birliği, bu tür içeriğin nasıl oluşturulacağıyla ilgili iyi bir örnek. Bu ortak çalışmada Paris’teki Moda Haftası’nın perde arkasını gösteren Jackie Aina, izleyicileri Dior’un ilham verici dünyasına götüren yaşamdan bir kesit videosu hazırladı.

2. Eğitici içerik

Eğitici videolar izleyicilerin ipuçlarını öğrenmesi, yorumlar hakkında bilgi edinmesi ve tavsiye alması için fırsat sunuyor. Güzellik tutkunları bu videoları hiç kaçırmaz ve YouTube’da proaktif şekilde bu tür videoları arar. Bunu, videolarınıza başlık koyarken göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bu video türü için en sevdiğim örnek Jen Atkin’in Negin Mirsalehi ve Mary Phillips ile birlikte hazırladığı düğün saçı ve makyajı ile ilgili eğitici video. Konsept basit ama etkili: Jen ve Mary, hayranlarına moda alanında sosyal medyada etkisi yüksek olan Negin Mirsalehi’nin gelin saçının ve makyajının nasıl elde edilebileceğiyle ilgili adım adım açıklamalı bir kılavuz sunuyor. Hem basit ve faydalı hem de aracın mükemmel kullanımına iyi bir örnek.

3. İzleyiciye ulaşma olanağı sunan içerik

Bu tür içerik, izleyiciyi kendi başına gidemeyeceği bir yere götürüyor veya başka bir şekilde tanışamayacağı birisiyle tanıştırıyor.

Sahne arkası videoları, büyük etkinliklerin canlı yayınları, ünlülerin olduğu Soru-Cevap etkinlikleri ve video yapım süreçleri dahil olmak üzere birçok biçim kullanılabilir. Bu tür içeriklerde en önemli faktör samimiyet olduğu için videolarınız gösterişli veya mükemmel değilse ya da aydınlatma kusursuz olmazsa endişelenmeyin. Victoria Beckham’ın yeni programı On a Road erişim içeriğine verilebilecek güzel bir örnek. İlk bölümde Victoria, Reebok ile iş birliğinin lansmanı için yaptığı yolculukla izleyicisini New York’a götürüyor.

İçerik üretenler ne yapıyorsa onu yapın

En sevdiğiniz YouTube kanallarına ve içerik üreticilerine dikkat ederseniz hepsinde ortak olan birkaç nokta bulunduğunu görürsünüz.

Dijital dünyamızda gözden ırak olan gönülden de ırak olduğu için içerik üretenler her şeyden önce düzenli olarak içerik yayınlıyorlar. En iyi içerik üretenler düzenli olarak içerik yüklüyorlar. Örneğin bazıları bunu haftada birkaç kez yapıyor. Kanalınızı oluşturmak ve ilgili bir kitleye sahip olmak için tutarlı bir module geliştirmek çok önemli. Haftalık olarak içerik yükleyemeyebilirsiniz, ancak tutarlılığın anahtar olduğunu unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,201 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress