Paylaş

Son iki yılda mağaza sayısını 1.5, cirosunu ise 2 kat artıran MediaMarkt, online’da da %30’luk bir büyüme elde etti. Uçtan uca kesintisiz çok kanallı bir hizmet sunmayı ve müşteriye değen tüm fonksiyonların entegre olarak çalışmasını sağlamayı hedefleyen marka, yılın önemli alışveriş günlerinden biri olan Black Friday’de hem online hem de offline satış kanallarında ivme yakalamak istedi.

Bu dönemde dijital reklam mecralarında rekabet seviyesinin yükseleceğini öngören MediaMarkt, tüm kullanıcı verisini analiz ettikten sonra kullanıcıların segmentlendiği ve doğru kişiye doğru mesajın doğru mecralarda verileceği bir kampanya planı hazırlamaya karar verdi.

MediaMarkt, medya ajansı SEM ile birlikte “Aradığın ürünü, üstelik en uygun fiyata MediaMarkt’ta bulabilirsin!” mesajı etrafında Search Ads 360, Video Ads 360, Display Ads 360 da dahil olmak üzere Google’ın birden fazla mecrasında kapsamlı bir çalışma oluşturdu. Black Friday süresince dijitalde ürün araştırması ya da karşılaştırması yapan; sonrasında online veya offline mağazalarda satın alıma yönelen tüm kullanıcılar hedef kitle olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,268 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress