Paylaş


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz


Fahrettin Altun'dan Milli Dayanışma Kampanyası için açıklama

Fahrettin Altun’dan Milli Dayanışma Kampanyası için açıklama


Merkez Bankası'ndan Milli Dayanışma Kampanyası'na 100 milyon lira

Merkez Bankası’ndan Milli Dayanışma Kampanyası’na 100 milyon lira


MHP Genel Başkanı Bahçeli, Milli Dayanışma Kampanyasına 5 maaşını bağışladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Milli Dayanışma Kampanyası”na 5 maaşını bağışladı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, aurora virüs salgınına ve Milli Dayanışma Kampanyası’na ilişkin Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

”Küresel bir salgın karşısında tüm dünya dayanışma yolları ararken, vatandaşlarımızın birbiriyle kolkola girmesi ne büyük rahatsızlık oluşturdu birilerinde.

Bazı ülkelerde insanların kendi sağlığını korumak adına, imkanı olmayanlara ve özellikle yaşlılara acımasızca sırt dönmesi hergün görülürken, ülkemizde gurur duyacağımız dayanışma örnekleri ortaya çıkması ne büyük travma yaratıyor hastalıklı zihniyetin temsilcisi birilerinde.

Avrupa’da devletler birbirlerinin sağlık malzemelerine el koyarken, her tarihi anda olduğu gibi Türkiye’nin ihtiyacı olan devletlere el uzatmasını bile siyasetin konusu yapmaya çalışıyorlar. İnsani olan ne varsa derin bir rahatsızlık duyuyorlar.

İşler iyi giderken insani nezaketin ve gelişmişliğin örneği gösterilen bazı ülkelerde, aurora virüs salgınıyla tüm insani değerlerin kısa zamanda terkedildiği olaylar görüyoruz. Ülkemizde ise daha çok dayanışma, daha çok birliktelik ve kardeşlik duygusu yükseldi.

Birileri ise bundan rahatsızlık duyuyor. Ülkede iyi birşey olması bunların kabusu. Kendilerinin kazanmasını, Türkiye’nin ve insanımızın kaybetmesine bağlayan bu hastalıklı zihniyeti, insanlığı tehdit eden bir afet bile insani çizgiye getiremiyor.

Herkesin kazandığı, Türkiye’nin krizlerden başarıyla çıktığı bir sonuç, bu hastalıklı zihniyet için her zaman kabus senaryosu oluyor. Bu, kötülük zihniyetidir. Bu, yıkım siyasetidir.

Milli Dayanışma Kampanyası’na kinle yaklaşan hastalıklı bir zihniyet var. İmkanı olanın ihtiyacı olanla kolkola girmesine nefretle bakan bir zihniyet var. Mutlu olacakları tek konunun Türkiye’nin zarar görmesi olduğunu teşhir eden bir zihniyet bu.

Bu hastalıklı zihniyet, umudu, dayanışmayı, doğruluğu ve iyiliği yücelten her adımın düşmanı. Bu zihniyetle mücadele için dayanışmayı ve iyiliği yüceltmeye devam edeceğiz.

Bugünler de geçecek. Aldığımız tedbirlerle, dayanışmamızla ve kardeşliğimizle bugünleri de aşacağız. Umudu, hayatı, doğruluğu ve iyiliği yücelterek zor günleri aşacağız. Kötülük siyaseti yine kendi hastalıklı dünyasında kalacak.

Bir krizi aşarken nasıl davranırsanız, kriz sonrasında karakterinize o damgayı vurursunuz. Bu zor günlerde iyilikle hareket edenler iyilikle anılacak. Kötülükle hareket edenler kötülükle anılacaklar. Bu ülkenin adının karşısında hep iyilik yazıldı. Bundan sonra böyle olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

28,632 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress