Paylaş

Geçtiğimiz on yıl içinde mobil cihazlar dijital ortamı tümüyle yeniden şekillendirdi. Geleneksel bilgisayarlara ayırdığımız zamanın iki katından fazlasını artık onlara ayırıyoruz ve birçok ülkede bu cihazlar kullanıcılar için internete girmenin neredeyse tek yolu.

Başlangıçta, daha küçük boyutlara ve yeni giriş yöntemlerine geçiş yapmak yerel uygulamaların geliştirilmesine yol açtı. İndirilebilen bu uygulamalar, elde kullanılan bir cihazla internette gezinmenin ortaya çıkardığı sorunlardan birçoğunu giderdi ve bildirimler, çevrimdışı erişim, kalıcı ayarlar ve tercihler gibi özellikler sağladı. Ancak, farklı işletim sistemlerine yönelik sürümleri uygulamaya koyması gereken geliştiriciler ve uygulamaları indirirken ve güncellerken ciddi tutarlarda veri maliyetiyle karşılaşan kullanıcılar için de yük oluşturdular.

Daha yakın bir dönemde, web teknolojisindeki gelişmeler, Progresif Web Uygulamalarının (PWA) ortaya çıkmasını sağladı. PWA, standart bir tarayıcıyla erişilen ve yerel uygulamalara oldukça yakın bir deneyim sunan mobil web siteleri sunuyor. Yavaş veya kesintili bağlantılarda bile çalışabilen ve pull bildirimleri ve ana ekrana ekleme gibi alışık olduğumuz özellikler sağlayan PWA’lar, uygulamaların etkileşimli yönünü web’in erişimi ve aranabilirliğiyle bir arada sunuyor.

Mobil geliştirme çalışmalarınızın bir sonraki aşaması için ilham arıyorsanız veya yalnızca PWA’ların işleyiş şekli ve neler yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, mobil ürün uzmanlarımızın sağladığı bilgilerle dolu, yeni hazırladığımız e-Kitaptan yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,268 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress