Paylaş

İkinci olarak, medyaların birlikte nasıl çalıştığını ve hangi kanalların en büyük etkiye sahip olduğunu gösteren bir ilişkilendirme modeline ihtiyacınız var. Pazarlamanın belirli temas noktalarıyla başarıyı ilişkilendirmenin bir yolunu bulduğunuzda pazarlamanız daha etkili olur. Dahası, hangi kitlelerin daha değerli olduğunu ve bu kitlelerle en iyi çalışan reklam öğelerinin hangileri olduğunu görebilirsiniz.

Hertz’in bunu nasıl hayata geçirdiğine göz atalım. Ölçümlerden elde ettikleri analizlerle fiyatlandırma ve medya karması gibi kurumsal iş stratejilerini şekillendiriyorlar. Marka, müşteri yolculuğunun tamamını görmek için veriye dayalı ilişkilendirme ile birlikte Google Analytics 360’ı kullanıyor, bu sayede belirli müşteri segmentlerinin değerini anlayabiliyorlar. Ardından otomasyon ve kitle hedeflemeden yararlanarak bu müşterilerden elde edecekleri gelirle ilgili hedefler belirliyorlar. Bu yaklaşımı uygulamak Hertz’in rezervasyonlarının %10 artmasına yardımcı oldu.

3. Adım: Dinamik müşteri deneyimleri oluşturun

Son olarak, dinamik tüketici deneyimleri oluşturup sunabilmek için platformlarınıza analizler bağlamaya çalışın. Müşteri analizlerini kullanarak zengin kitle segmentleri oluşturabilirsiniz. Makine öğrenimi gibi yeni teknolojilerle çalışmak, bu segmentler için kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturma fırsatı sunar.

Bu medya stratejisi müşteri yolculuğunun her aşamasında istihbarattan yararlanmanıza olanak tanır. Bu tür gelişmiş işlemlerle müşterilere yeni yerleşim ve medya temas noktalarında ulaşabilirsiniz.

Rakiplerinizin bir adım önünde olun

Oğluma oyun alırken başıma gelenler ne yazık ki kullanıcıların başına her zaman geliyor. Bunun nedeni, pek çok markanın hâlâ verilerini birleştirmemiş olmasından kaynaklanıyor. Ne zengin müşteri analizleri elde edebiliyorlar, ne yolculuk genelinde ölçüm yapabiliyorlar ne de ilgi çekici deneyimler oluşturabiliyorlar. Yalnızca müşteri kaybetmekle kalmayıp pazarlama bütçelerini boşa harcıyor ve işletme hedeflerine ulaşamıyorlar.

Ancak, böyle olması gerekmiyor. Verileri birleştirme yolunda adımlar atmak, müşteri analizlerini işletmeniz genelinde uygulamanıza yardımcı olur. Müşterilerinizin birleşik görünümüne sahip olmak, onlara faydalı deneyimlerle ulaşmanıza ve sonuç olarak uzun vadede işletme büyümesinde tüm rakiplerinizi geride bırakmanıza olanak tanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress