Paylaş

1-800-Flowers, bu alanda öncü markalardan biri. Marka, müşterileri hakkında bilgi edinip onlara özel deneyimler sunmak için makine öğrenimi ve otomasyondan yararlanıyor. Araştırma kapsamında görüştüğümüz şirket CMO’su Amit Shah, bu alana erken adım atmanın şirkete önemli bir rekabet avantajı sağladığını düşünüyor. Shah, “Beş yılın ardından, yapay zeka konusunda elini çabuk tutanların rakipsiz bir makine öğrenimi performansı elde ettiğini göreceğimize inanıyorum,” diyor.

Verilerinizle daha fazlasını başarın

Makine öğreniminden yararlanma çalışmaları yürüten şirketler, TPG verilerini daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebiliyor. Bu sayede, bilgi paylaşımı ve şeffaflık artıyor. Bunun sonucunda ekipler, şirket genelindeki hedeflere ulaşmak için iş birliği yaparak daha akıllıca ve verilere dayalı kararlar verebiliyor. Hatta makine öğreniminden yararlanma çalışmaları yürüten kuruluşlar, verilere dayalı kararlar verme konusunda rakiplerinin önüne geçtiklerini düşünüyor.4

Slack’in Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Kelly Watkins de araştırmaya katılan isimler arasındaydı. Watkins, rekabette öne çıkmak için ekiplere en isabetli kararları vermek amacıyla ihtiyaç duydukları araçları sağlamak gerektiğine inanıyor. Günümüzde bunlar, otomasyon ve makine öğrenimi araçları. Watkins amacını, “kuruluşundaki çalışanların akıl yürüterek stratejik sorunları çözmesini, ayrıca sürekli olarak strateji ve yürütme konusunda değişime yol açabilecek verileri tespit edebilmesini sağlamak” olarak özetliyor.

Takipçi değil, lider olun

Otomasyon ve makine öğrenimi teknolojileri iş dünyamızı hızla değiştirirken, pazarlama faaliyetleri büyük önem taşıyor. Kuruluşlarında zaten makine öğrenimi ve otomasyondan yararlanan pazarlamacılar, daha iyi sonuçlar elde edip markalarının uzun vadede başarı elde etmesini sağlayarak, pazarlama alanında geleceğin liderleri oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,111 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress