Paylaş

Peki nedir bu Optimizasyon Puanı? Google Ads hesabınızın arayüzünde Öneriler sayfasından ulaşabileceğiniz bu puanlama, hesabınızın optimizasyon potansiyelini ne kadar gerçekleştirdiğini ölçer ve distance %100 ile %0 arasında olan bir rakam gösterir. Daha yüksek skor, kampanyanın en iyi uygulamalara göre daha iyi optimize edildiğine işaret eder.

Optimizasyon Puanı istatiksel modellemeler, simülasyonlar ve makine öğrenimi kullanarak toplam 100 puanı Google Ads’in otomatik önerdiği önerilere dağıtıyor. Algoritmalar, bir kampanyadaki ve hesaptaki önerileri performansta yaratacağı etkiye göre sıralıyor. Bu nedenle, önerileri uygularken en üstteki öneriden en alttakine doğru ilerleyerek önceliklendirme yapabilirsiniz.

Optimizasyon Puanı başarının önünü nasıl açıyor?

Optimizasyon Puanı’nı hem reklam ajansları hem de markalardaki kampanya yöneticileri günlük hesap yönetimi işlerinin bir parçası haline getiriyor. Migros’un Google’da yürüttüğü reklamları yöneten ajans Ingage, hem zamanını hem de yatırımlarını daha etkili yönetmek için bu aracı aktif olarak kullanıyor. Optimizasyon Puanı’nın sunduğu yeni kelime önerileri ve veri odaklı anlık performans geliştirme önerileri sayesinde bir hafta gibi kısa bir süre içinde Migros’un arama reklamlarından gelen geliri 3 katına, dönüşüm oranları 2 katından fazlasına çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

49,250 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress