Paylaş

BCG geniş kapsamlı araştırmasına ek olarak Fransa, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’tan altı büyük marka ile 16 exam gerçekleştirdi. Test sonuçları, dijital açıdan en olgun işletmelerin genel olarak üç teknik imkandan yararlandığını gösteriyor: 

  • Bağlantılı veriler: Çoklu an pazarlamacıları, reklam öğesi geliştirmek ve pazarlamayı etkinleştirmek için çeşitli kaynaklardan elde edilen verileri birleştiriyor ve davranış analizlerine dayalı olarak kitleler oluşturuyor. Bu pazarlamacıların dijitalden fiziksele kadar temas noktalarının çoğu veya tamamı bağlantılı.
  • Otomasyon ve entegre edilen teknoloji: Dijital olgunluğun en üst seviyesindeki pazarlamacılar, görevleri otomatikleştirmek ve mesajları maksimum etki yaratacak şekilde özelleştirmek için kendilerine ait web sitesi analizlerini ve CRM paketlerini kullanıyor.
  • Yol gösterici ölçüm: İşletmeler en üst seviyede faaliyet gösterirken farklı kanallardaki pazarlama hedefleri birleştirilmiş marka hedeflerine bağlanıyor ve gelişmiş dijital pazarlama ilişkilendirmesiyle doğrulanıyor. Örneğin, BCG’nin araştırmasındaki bir şirket, reklam bütçelerini ve tekliflerini optimize etmek için veriye dayalı ilişkilendirmeden elde edilen analizleri kullanarak, potansiyel müşteri hacmini %6 artırdı ve potansiyel müşteri başına maliyeti %17 azalttı.

Ayrıca testler, bu teknik imkanların uygulanmasıyla birlikte hızla etkileyici sonuçlar elde edildiğini, uygulama sürecinin dördüncü ila altıncı haftasında temel metriklerde iki haneli rakamlarla ifade edilen iyileşmeler olduğunu gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,267 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress