Paylaş

1. Hız çok önemli

Bir mobil site üç saniyeden uzun sürede yükleniyorsa mobil site ziyaretlerinin yarıdan fazlası sonlandırılıyor.2 Lighthouse tarafından sunulan PageSpeed Insights ile sitenizin hız performansını izleyin. Ayrıca Hızlandırılmış Mobil Sayfalar veya Progresif Web Uygulamaları (PWA) gibi teknolojiler sitenizin performansını daha da iyi hale getirebilir. Bu önerileri uygulayan Expedia, geçtiğimiz 18 ay boyunca, otel rezervasyonu yapmak için izlenen yolu ve mobil açılış sayfalarını destekleyen bulut yerel, PWA tabanlı ve optimize edilmiş bir web platformu geliştirdi. Expedia sayfaları geçmişe kıyasla şu anda 2 ila 3 kat daha hızlı yükleniyor.

2. Net bir değer teklifi sunun

Mobil açılış sayfası, ürünün müşterinin bir sorununu nasıl çözdüğünü, ne tür faydalar sağladığını veya hangi açılardan rakiplerinden daha iyi olduğunu göstermeli. Ayrıca kullanıcıya doğru yere geldiğini hemen hissettirmeli. İyi bir değer teklifi, “Neden bu şirketten rezervasyon yapmalıyım?” sorusuna yanıt veren müşteri odaklı bir dil kullanır. Örneğin, bir journey şirketi için vurgulanacak özellik “En Çok Oy Alan 1 Numaralı Cruise Şirketi” olabilirken, bir otel markası “Avrupa’da diğer tüm markalardan daha fazla tesis seçeneği” mesajını öne çıkarabilir.

3. Belirgin bir harekete geçirici mesaj sunun

Açılış sayfasında, kullanıcının yapması gereken işlem açıkça görülmeli. Kullanıcı araştırması, yolcuların bir siteye erişirken ne yapmayı umduklarını belirlemeye yardımcı olabilir. Net bir harekete geçirici mesaj ekledikten sonra görünürlüğü artırmak için kontrast renkler ve yazı tiplerinin yanı sıra büyük, dokunması kolay düğmeler kullanın. Ayrıca kullanıcıyı akışta bir sonraki sayfaya yönlendirirken gecikme olmadığından emin olun. “Hemen rezervasyon yapın” veya “Bize ulaşın” gibi başlıca harekete geçirici mesajlar için işlem düğmesini birden fazla yerde göstermeyi veya daima görünür olan ya da kayan bir harekete geçirici mesaj kullanmayı düşünün. 

4. Görsel içeriğe öncelik verin

Ekranın üst kısmı, mobil cihazlarda çok önemli olduğundan yalnızca kullanıcı için en gerekli içeriğe yer verilmeli. Gezinme bağlantılarını ve kullanıcıyı rahatsız edebilecek, işleme yönelik olmayan öğeleri azaltın. Arama sonuçları sayfalarında, sayfada karışıklık yaratmadan seçenek yelpazesini göstermek için yeterince örneğe yer verin. Yoğun görsellere sahip, ürüne özel mobil açılış sayfalarında, bir ruloyu otomatik olarak yüklemek yerine kullanıcının görselleri kaydırmasına olanak tanıyın. Resimler potansiyel müşterilere kesinlikle ilham ve güvence verir, ancak sitenizi yavaşlatabilir. Geliştirici ekibiniz resimleri hem kalite hem de hız için optimize edebilir.  

5. Temel bilgileri özelleştirin

Seyahate çıkacak kullanıcılar, bir mobil sitenin alakalı veya kişisel bilgileri otomatik olarak dahil etmesini bekler. Kullanıcıların %61’i markaların bilgileri tercihlerine göre uyarlamalarını beklediklerini söylüyor.3 Varış noktasını veya ürüne özel arama sorgusunu otomatik doldurarak, en son aramalara yönlendiren bağlantılar sunarak ve otomatik öneri özelliklerini kullanarak bunu yapabilirsiniz. Mobil cihazdan gelen, coğrafi konum ve günün saati gibi sinyalleri kullanın. Sınıfının en iyisi açılış sayfaları, ziyaretçinin dönüşüm hunisindeki aşamasına, demografik özelliklerine veya ilgi alanlarına dayalı ve bağlama yönelik bilgiler içerir. Dinamik açılış sayfaları, sürekli olarak güçlü bir kullanıcı deneyimi sağlarken bağlamla alakalı olmalı. Mobil açılış sayfası ne kadar iyi hedeflenirse o kadar iyi sonuçlar alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,258 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress