Paylaş

Yenilikçi yaklaşım ile yola çıkan Turkcell, hem operatör değiştirme eğiliminde olan kişileri belirlemek ve bu kişileri müşteri olarak kazanmak hem de cihaz ve aksesuar satışını artırmanın yollarını bulmak için en yeni dijital araçları kullanmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda cihaz ve aksesuar satışından elde edilen geliri artırmak isteyen Turkcell, Google Alışveriş Reklamları’nı kullanmaya başladı. Başlangıçta manuel teklif stratejileriyle ilerleyen ekip, kampanyada ulaştığı verilerden sonra performans ajansı Hype ile birlikte Akıllı Teklif Stratejilerini uygulamaya karar verdi.

Cihaz ve aksesuar arayan kullanıcıları, Google Alışveriş Reklamları ile alakalı ürüne ulaştırmak ve markanın gelir hedefini gerçekleştirmek kampanyanın temel amacı olarak belirlendi. Google Alışveriş reklamlarının yanı sıra, geliri optimize etmek için de Hedef ROAS, yani reklam harcamalarından elde edilen gelir (ROAS) hedefini temel alarak teklif vermenize olanak sağlayan strateji benimsendi. Ayrıca kampanya süresince performansın olumsuz etkilenmemesi için Google Merchant Center’daki ürünler sürekli olarak güncel tutuldu ve kontrolü sağlandı. Turkcell Lead E-Commerce Analytic Conversion Manager Yasemin Günaydın kampanyayla ilgili; “Dijital reklamcılığın ve e-ticaretin temelinde yer alan kullanıcıyı en hızlı sonuca ulaştırma amacıyla Google Alışveriş Reklamları’ndan faydalandık ve online satışlarımıza gözle görünür bir oranda katkı sağladığını gördük.”

Hedef ROAS stratejisine geçilen 15 Ocak – 15 Şubat dönemi, önceki dönemle karşılaştırıldığında Google Alışveriş Reklamları’ndan elde edilen toplam gelir %150 artış gösterdi. Dönüşüm maliyeti %22 azalırken, elde edilen dönüşüm adedi %27 arttı. Hedef ROAS teklif stratejisi, mevcut yatırım ile daha yüksek bir dönüşüm değer ve geliri elde edilmesini mümkün kıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,761 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress