Paylaş

Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Koç, Sabancı, İTÜ gibi üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri hedef kitle olarak belirlendi. Senaryoda, fotokopi çekerek başarıya çok kolay ulaşmanın hayalini gören bir gencin hikayesi anlatıldı ve “Yapı Kredi Digitalent programında gerçek iş deneyimi edinerek iş hayatına 1-0 önde başlarsınız” mesajı verildi.

İletişimin ana mecrası olarak YouTube belirlendi ve TrueView In-Stream reklam modelinden ve yakın ilgi alanı, özel amaç ve yaşamdaki önemli olaylar kitle hedeflemelerinden faydalanıldı. Aynı zamanda Görüntülü Reklam Ağı’nda da reklamlar desteklendi. Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden alınan başvuru sayısı geçen yıl alınan sayıdan %295 fazla oldu. Kampanya süresince gelen başvuruların %20’si Google ürünleri üzerinden elde edildi. YouTube’da erişim 5 milyonu aşarken, bu erişimin %58’i mobil cihazlardan gerçekleşti. Yapılan Brand Lift araştırmasında da reklam hatırlanırlığında %20 oranında artış olduğu görüldü.

Hedef kitleye uygun mecra seçimi, hedef kitleye ilişkin doğru içgörülerin yakalanması ve dikkat çeken içeriklerin oluşturulması kampanyayı başarıya götüren üç ana etken oldu; “Bütünsel bakış açısı tek başına güçlü fikirden öte, güçlü bir iletişim platformu yaratılmasını sağladı. Hedef kitleyi iyi tanıyarak ve ona uygun yapılandırılan bir kurguyla geçen yıldan %295 daha fazla başvuru toplamanın bir tesadüf olmadığını biliyoruz. Bu başarı kesinlikle içerik+mecra+içgörü üçlüsünün uyumundan doğan bir başarı,” diyor Rafineri Stratejik Planlamacı Berkay Başer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,009 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress