Paylaş

Modanisa, hem Türkiye hem de Fransa, Ürdün, Almanya, İngiltere, Kanada, Katar gibi ülkelerin de yer aldığı yurt dışı pazarında kullandığı Akıllı Görüntülü reklam modeliyle platformlarındaki trafiği artırmak ve dönüşümü maksimum seviyeye çıkarmak istedi. Bunun için de reklam modelinin sunduğu otomatik hedefleme ve kreatif reklam özelliklerinden faydalanmayı seçti.

Bir süredir aktif olarak yer aldığı pazarlarda tesettür giyimle ilgilenen yeni müşterilere ulaşmayı ve mevcut müşterilerine yeniden pazarlama hedeflemesiyle erişmeyi hedefleyen Modanisa, bir yandan da yeni pazarlarda aynı hedef kitleye ulaşarak marka bilinirliğini artırmayı amaçlıyordu.

Akıllı Görüntülü reklamların sunduğu makine öğrenimi teknolojisi, Modanisa’nin hem içinde bulunduğu hem de yeni açıldığı pazarlarda kısa sürede başarıya ulaşmasını sağladı. Otomatik teklifler ve hedefleme yöntemi, doğru kitleye ulaşmak için ayrılan bütçenin doğru şekilde yönetimini mümkün kıldı. Akıllı Görüntülü reklamların sağladığı otomatik reklam oluşturma özelliği, görsel çeşitlilik yaratıp pek çok farklı kombinasyonda reklam gösterimiyle ilgili kitlelerin dönüşümünü mümkün kıldı.

Operasyonel anlamda da verimlilik sağlayan reklam modeli, Modanisa’nın platformlarındaki dönüşüm oranını %58; uygulama oturumlarını %90, web oturumlarını ise %36 artırdı. Edinme başı maliyet ise %52 azaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,205 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress