Paylaş

Teknosa, kampanya duyurularını online platformlar ve uygun lokasyonlarda hedef kitlesiyle paylaşarak, offline satın alıma dönüşüm sağlamayı amaçladı. Türkiye’nin 69 ilinde yayılmış olan 200’den fazla mağazanın çevresinde bulunan tüm kitle Teknosa’nın hedef kitlesi olarak belirlendi.

Bu amaç doğrultusunda ajansı Mediacom ile çalışan Teknosa’nın öncelikle mağaza bilgileri Google Benim İşletmem’e yüklendi. Google Benim İşletmem hesabı ile Google Ads hesapları birbirine bağlandı. Ortalama sepet değeri ve dönüşüm oranı verileriyle her bir mağaza ziyaretinin değeri belirlendi ve bu değer Google Ads panelinde dönüşüm değeri olarak atandı. Sonrasında da, Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Haritalar’da reklamların yerleştirileceği en iyi konumu belirlemek için makine öğrenimini kullanan, Local Campaign, yani Yerel Kampanya reklam modeli kullanıldı. Kampanyanın tüm Google envanterinde gösterim alabilmesi için gerekli tüm reklam öğeleri; metinler, görseller ve videolar eksiksiz olarak yüklendi.

Teknosa’nın Google Benim İşletmem’e yüklenmiş lokasyonları etrafındaki kullanıcılara, Google Ads panelinde atanan mağaza ziyaretini değeri baz alarak, Hedef ROAS teklif stratejisiyle ilerleyen Local Campaign kullanıldı. Kendi sektöründe Local Campaign’i kullanan ilk marka olan Teknosa, bu kampanya sonucunda 1 milyondan fazla etkileşim, 200 binden fazla fiziksel mağaza ziyareti elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

4,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress