Paylaş

Teknosa “herkes için teknoloji’’ mottosuyla altını çizdiği gibi, teknolojiye ihtiyaç duyan herkesle duygusal bağ kurmak isteyen bir elektronik perakende markası. Bu doğrultuda sadece satış iletişimi yapmayarak, sosyal medya ağları ve kanallarında farklı yaş grupları ve farklı beklentileri olan kitlelere özel içerikler üreterek marka ile tüketicisi arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefliyor. Herkesin okula dönüş adına yaptığı kampanyalarda anne babalara seslendiğini gören Teknosa, bu döneme farklı bir yönden yaklaşarak okula dönüş heyecanı yaşayan gençlerle etkileşime geçmek istedi.

Marka, okula dönüş döneminde gençlerin kendi içeriklerini üreterek YouTube kanallarında yayınlama trendini inceledi ve bu trendden faydalanarak kendi kanalında bir kampanya kurgusu oluşturdu. Teknosa oluşturduğu kampanya kurgusu ile ilgi alanı fotoğrafçılık, video kamera ve oyun olan genç kitleye erişerek, bu kitleyle etkileşim oluşturmayı ve Teknosa YouTube kanalına abone olmalarını sağlamayı hedefledi.

Teknosa Pazarlama Müdürü Serap Balkan kampanyanın amacını şöyle açıklıyor; “Bizler adına özel bir dönem olan okula dönüş zamanında farklı bir kampanya kurgusu oluşturmak için öncelikle sosyal dinleme yaptık ve ajanslarımızla birlikte çıktıları analiz ettiğimizde gençlerin okula dönüş zamanında kendi içeriklerini üretme trendini yakaladık. Bu trendden faydalanarak gençleri hedefleyen kampanyamız için bir YouTube içerik üreticisi ile birlikte keyifli bir içerik oluşturduk. Bu projede en önemli amacımız hem Teknosa YouTube kanalındaki topluluğumuza genç aboneler kazanmak, hem de farklı kitlelere seslenen bir marka olarak kreatif kurgularımızla gençleri markayı 7 elçiler haline getirmekti.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,268 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress