Paylaş

Reidy, “Mesajımızın en büyük etkiyi yaptığı görüntüleyenlere, yani ilk fender reklamı ve daha uzun olan lokomotif videoyu izleyenlere, ürünün kendisine odaklanan bir reklam yayınlandı. Lokomotif videodan ürün videosuna geçerken görüntüleme oranının ortalama olarak yüzde 20 arttığını gördük2, bu da görüntüleyenlerin etkileşimi doğrultusunda reklam dizimizi özelleştirmemizin anlamlı olduğunu doğruluyordu,” diyor. “Ardından, lokomotif videoyu atlayanlar ile ürün videosunu izleyenleri ayrı tutmadan reklam dizisini, kampanyanın başlangıcında kullandığımız bumper reklamı göstererek sonlandırdık.”

Ürününüzü bütün dizide göstermekten korkmayın

Bazen markalar, çok ısrarcı görünmekten korkarak, ürünlerini çok öne çıkarmaktan kaçınır. Ancak bu örnekte Adidas pazarlama ekibi sonuna kadar gitmeye karar verdi ve karşılığını aldı.

Reidy, “Ürünümüzü doğrudan tanıtarak ve dizimizin tamamında büyük ürün görselleri bulunan, ürün odaklı reklam öğeleri kullanarak çok daha büyük oranlarda farkındalık, hatırlanabilirlik ve en önemlisi satın alma isteği sonuçları elde etti,” dedi. “Bu kampanya ile farkındalıkta %33, reklam hatırlanabilirliğinde %20 ve ürüne duyulan ilgide %317 artış3 sağladık ve bu rakamlar bizi gerçekten memnun etti.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45,278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress